Patrzysz na wiadomości znalezione dla zapytania: wyników sprawdzianu 2007

[Mo, In] Ekonometria - Mazur

Witam Państwa ponownie
niestety ja ciągle nie osiągnąłem jeszcze pełnej funkcjonalności, ale jest coraz lepiej

Więc perspektywy dla Państwa są takie mniej więcej:
Profesor planuje kolejny termin OKOŁO 24 października - i to jest pewnie termin ostatni.
Mnie NIE BĘDZIE pomiędzy 12 a 21 października.
Więc wychodzi na to, że kolejny termin sprawdzianu będzie musiał być w
PONIEDZIAŁEK 22 X 2007
(sala i godzina będzie podana później, ale raczej to będzie pod wieczór)

Wtedy na wtorek powinny być wyniki i we wtorek wpisy i ost. termin zaliczenia exceli.

Uwaga. Profesor może przesunąć termin - wtedy też może przesunąć się zaliczenie.

pozdrawiam!

wyników żadnych zaległych być nie powinno (jeśli są proszę o mail!)

W sprawie ASC można przychodzić na konsutlacje

 » 

Dr H. Preizner z Wrocławia

Neo
Fortakehl D5 ma laktozę

Co do diagnozy i odczulań biorezonasem mam mieszne uczucia. U Ady nie wyszły żadne grzyby i pleśnie (poza candida, podobno zaleczona ale planuję potwierdzenie metodą tradycyjną). Wyszedł gluten ale on nie musi dawać silnych i jednoznacznych objawów (po odczulaniu biorezonansem nadal stanowi problem), jajka (nigdy jej nie uczulały), laktoza (uczulała dotychczas choć już bez objawów było wprowadzone masło, wiec przed nami kolejny sprawdzian). Wyszły nam także owsiki (w kilkukrotnych badaniach nie było wyniku pozytywnego, sprawdzane były też inne robaki (laboratoryjnie i biorezonansem) i mimo że przeszłyśmy kurację farmakologiczną Ada i tak zgrzyta zębami (w biorezonansie wyszły tylko owski).

[ Dodano: Nie Mar 04, 2007 9:37 pm ]

Strajk w służbie zdrowia

101% niezgody z jurijem.
Problemy wychowawcze z synalkami patologicznych rodzin, dziesiątki zebrań, spotkań wychowawczych, pogadanek i rad pedagogicznych to pikuś. No a dodatkowo jeszcze taki drobiazg jak tony papieru. I to nie tylko jakichś klasówek czy sprawdzianów tylko kompletnie idiotycznych dokumentów, opinii, analiz wyników diagnoz, uzasadnień wystawienia takiej a nie innej oceny. A wszystko to później wychodzi na światło dzienne chyba tylko kiedy ktoś przypadkiem otworzy nie tę szafę. I to właśnie to a nie lekcje jest prawdziwą katorgą. Ale przecież to pryszcz.
Choroby zawodowe - głos i słuch. Zastanawiam się czy zdajecie sobie sprawę ile hałasu może wydać z siebie stado rozbrykanych bachorów. Niedawno miałem wątpliwą przyjemność odwiedzenia mojej ex szkoły i muszę przyznać, że nie wiem jak to mogło mi nie przeszkadzać. Ale co tam - toż to małe piwo wszystko jest.
Odpowiedzialność za stadko wcielonych diabełków też jest w gruncie rzeczy czymś minimalnym.
No i jeszcze uwaga, uwaga! 3 miesiące wakacji. No bo przecież wszystko zaczyna się w październiku. Jak na studiach. A kończy tak, że nikt tego nie zauważa gdzieś w połowie czerwca. Nie ma dodatkowej pracy apropo klasyfikacji. Zresztą nie ma jej tak samo i po pierwszym semestrze. Aha i jeszcze jedną rzeczą, której nie ma jest układanie planu jednak przed pierwszym dniem września.
Ile to wszystko jest warte? No. Niewiele przecież.

PS
Procedury i papierki - to jest zmora polskiej szkoły.
Sprywatyzować - wtedy zobaczymy ile naprawdę to wszystko jest warte. Na dodatek zniknie wszystko co zbędne.

[ Dodano: 28-06-2007, 11:16 ]

Egzamin z w-f w 2007 roku

Egzamin z w-f jako sprawdzian stricte sportowy powinien być przeprowadzony w równych warunkach dla każdego, określonych w przepisach i wytycznych przełożonych, przyznać należy że zostały wydanenie w rozkazach ale nijak to sie ma do rzeczywistości. Zresztą jak zwykle. Egzamin zdawałem w Zamościu dnia 23.05.2007 r. na trasę 3000 m wjechała wielka ładowarko - koparka, komisja przychyliła się po biegu do ewentualnych korekt wyników czasowych ale to nie wszystko, przebieg trasy to droga koszarowa z licznymi dziurmi i nierównościami w nieznanym terenie (w zeszłym roku zdawałem w Twierdzy Dęblin) bieg z nieznajomymi ludżmi w nieznanym terenie to praktycznie wyglada jak bieg wykonany z marszu, a tu walczy się o sekundy. Rózne sa też miejsca rozgrywania innych konkurencji np.: jeżeli 10x10 zaliczamy na hali to dobrze biec w butach "halówkach" ale potem na 3000 m po dziurawym asfalcie jest porażka. Ja na codzień sam biegam po 400 m stadionie w walkmanie i czas 13.30 na 3000 km nie robi problemu - norma, a na egzminie 14.04 oc.3! i byłem na 5 miejscu w stawce, fakt że grzało do 30 stopni C. Za leszcza sie nie uważam, bo w świetlanych czasach na powyższym dystansie w składzie plutonu rozpoznawczego kr na poligonie w m. LIPA po "kocich łbach" z etatową bronią wykręcalismy czas 12.40. Dziwi mnie fakt że w Zamosciu jest porzadna żuzlowa bieżnia, a na egzminie tłoku nie było, więc dlaczego z niej nie skorzystano? Trzeba porządnie to organizować wtedy ludzie bez obaw bedą podchodzić i będą poprostu zaliczać, bez niespodzianek i nerwów.

 » 

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

W ostatnią sobotę i niedzielę odbyły się sprawdziany-zawody ERGEBNISSE ĂśWK, 13. und 14. Oktober 2007 ! http://www.eisschnelllauf-in-berlin.de/ ... 141007.pdf w Berlinie. Bardzo licznie brali w nich udział polscy panczeniści. Zresztą w wynikach widać również,że udział w sobotę zaliczył Witek, a w niedzielę Poznań
Ja oczywiście szczególnie zwróciłem uwagę na naszą lubiniankę Natalię Czerwonkę która to poprawiła wszystkie rekordy życiowe. Według oceny sezonu 2006/2007 jaki jest umieszczony na stronie PZŁS.
I tak 500m-42,14 teraz 41,97
1000m-1,23,27 teraz 1,22,81
1500m-2,10,62 teraz 2,06,91
3000m-4,37,24 teraz 4,29,84
Wdać że ta młoda dziewczyna (18lat) już na początku tego sezonu wystartowała z wysokiego C. Oby tak dalej Wyniki można przeglądnąć na podanym powyżej linku do strony

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

W ostatnią sobotę i niedzielę odbyły się sprawdziany-zawody ERGEBNISSE ĂśWK, 13. und 14. Oktober 2007 ! http://www.eisschnelllauf-in-berlin.de/ ... 141007.pdf w Berlinie. Bardzo licznie brali w nich udział polscy panczeniści. Zresztą w wynikach widać również,że udział w sobotę zaliczył Witek, a w niedzielę PoznańDla Polaków były to równocześnie kwalifikacje do Pucharów Świata w pierwszej części sezonu, chociaż jak Witek poprosił, żeby pokazano mu to na papierze, to nikt nic nie miał...Ze strony pzls też zniknęo info...

wybór dyrekcji w SP 1

Apropos ostatniego postu Zniewolonego ze strony nr 3 - a scisle jednego z jego akapitow

Post przez uskrzypczak Âť Pn, 9 mar 2009, 10:36
Dobrze, że pojawiła się stosowna odpowiedź - było dobrze a będzie lepiej. Po prostu miodzik. Tylko szkoda, że nic nie ma dlaczego taki nasilony ruch kadrowy nastapił.
A ja postanowiłem sprawdzić "Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów i egzaminu gimnazjalnego 2008":
http://www.wynikiegzaminow.pl/
SP1 na ostatnim miejscu w Piastowie. Średni wynik za test 26,8.
Inne szkoły 27,0 , 29,3 , 29,4
W latach 2004-2007 wynik i kolejność była zgoła inna. Daje dużo do myślenia.

[Mo, In] Ekonometria - Mazur

Szanowni Państwo,
->wyników ile jest tyle jest, więcej (druga grupa piszących) będzie jutro powiedzmy że też około 23:00
->co do terminu to pewnie poniedziałek 11-go, ale co do szczegółów to w PON (jutro), bo muszę się porozumieć z rezerwacjami sal, ale pewnie byłoby to wieczorem (po 17).

[ Dodano: Pon Cze 04, 2007 11:56 ]
TERMIN POPRAWY II SPRAWDZIANU:
proponuję poniedziałek 11.VI NOWA AULA po 15:40
problem z dokładnym wyznaczeniem godziny, bo nie wiem od kiedy Państwo mogą. Proszę o sygnał.

[ Dodano: Pon Cze 04, 2007 12:30 ]
Aha, i w tym tygodniu są OSTATNIE ZAJĘCIA Z EKONOMETRII
tzn. ZAJĘĆ 12-go i 13-go czerwca NIE BĘDZIE. (zgodnie z harmonogramem w sieci powinny być 12-go)

ponieważ:
1. łącznie z tym tygodniem zrobimy 14 zajęć czyli 28 godzin, ale terminy sprawdzianów mieliśmy poza zajęciami ekstra, więc trzeba byłoby je jakoś uwzględnić.
2. we wtorek 12-go wyjeżdżam na konferencję. Z powodu (1) uważam, że nie ma potrzeby odrabiania zajęć - trudno byłoby to też wykonać.

w tygodniu po 17 czerwca wyznaczę więcej godzin konsultacji, zrobimy wtedy wpisy, będzie można oglądać prace, zaliczać zaległe prace z excela.

1


5. Świadectwo z paskiem
Zgodnie z tą legendą świadectwa z wyróżnieniem nie może otrzymać uczeń, który ma choć jedną ocenę niższą niż dobra.§ 20.
pkt 4. Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej, uczeń, który w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskał z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania, otrzymuje promocję do klasy programowo wyższej z wyróżnieniem.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ1)
z dnia 30 kwietnia 2007 r.
w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych
Na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.

Dauphine Libere 2009

Mnie zadziwia nieprawdopodobna kariera Dauphine Libere w hierarchii wyścigów w ostatnich latach. Jak zaczynałem śledzić zawodowy peleton, DL był mniej więcej na pozimie Romandii. Gdzież mu tam było do Suisse. Owszem, zawsze był to wyścig dla górali, ale nikomu nie przychodziło do głowy, że ten kto wygrywa DL, jest głównym kandydatem do zwycięstwa w TdF, chyba że wygrywali go Mistrzowie, niejako "z marszu".

Wydaje się, że obecna pozycja DL, to kolejny "cud" Armstronga. Po dwóch wygranych w 2002 i 2003, przegranej w 2004, kiedy to Mayo dołożył Bossowi na Mt. Ventoux, wytworzyło się ogólne złudzenie w peletonie, że DL jest Bardzo Ważnym Sprawdzianem przed TdF, bo tam przegrał Armstrong. I że kto jest mocny na DL, ten będzie też mocny na TdF.

Jednak wyniki z ostatnich lat przeczą tezie o istotnej roli DL w kontekście TdF. Zwycięzcy poprzednich edycji DL - Valverde w 2008, Moreau w 2007, Leipheimer w 2006, nie odgrywali w tych latach czołowych ról w TdF. Natomiast zwycięzca TdF'2008 - Sastre był w DL niemal niewidoczny.

Oczywiście, nie widaomo jak będzie w tegorocznym wyścigu. Contador mówi, że chciałby wygrać DL, ale nie będzie się "zaginał". Kto wie, może będzie nielicznym, którzy zwyciężają DL i TdF w jednym roku.

3 rejsy w kwietniu/maju, dla studentów PW - zaliczenie WF [r

Dnia 2007-03-20 13:01, Użytkownik Marek Witbrot napisał:
[quote]Michał napisał(a):
Dlatego uważam że wf na studiach powinien być absolutnie nieobowiązkowy.
A i tak gwarantuję Ci że ogólny poziom sprawności młodych ludzi nie
spadnie (ani nie wzrośnie).

Po pierwsze raczej spadnie- wielu jednak z przymusu zalicza te długości
na basenie i fikołki. Po drugie na wielu uczelniach z powodu braku
obowiązkowego WFu nie ma zaplecza do ćwiczenia.
[/quote]
Dokładnie. Z tym że zaliczenie WF-u powinno być na "zal" (chodził na
zajęcia, przykładał się, nie siedział pod ścianą to "zal" ma). "Za moich
czasów" zdarzało się wystawianie zaliczeń z WF-u na ocenę na podstawie
wyników sprawdzianów a z moim lekko walniętym kręgosłupem i paroma
sprawami ortopedycznymi szans na więcej niż 3.0 - 3.5 nie było. To i
zwiałem na tzw. "grupę rehabilitacyjną" żeby coś się ruszać a
jednocześnie nie paskudzić sobie średniej do stypendium naukowego.

A tak właściwie to normalnie się ruszam, jakiś tam połamaniec nie
jestem... Tylko jak każdy kręgosłupowiec mam swoje ograniczenia i z
racji na ciut krótszą (i słabszą) nogę nierówne wybicie do skoku i
kiepski start do sprintu.

--
Michał Grodecki
Uwaga - w nagłówku adres antyspamowy

Austria

Już jutro Austria rozegra kolejny towarzyski sprawdzian w Wiedniu, gdzie za rywala mieć będzie kolejną uznaną i cenioną w świecie jedenastke Paragwaju.Twarda, czasami nawet toporna gra, kontra południowoamerykańska fantazja i technika. Może być ciekawie, a ja osobiście stawiam na Paragwajczyków, którzy moim zdaniem są mocniejsi jako kolektyw i mają nieco więcej indywidualności. Rzecz jasna nie są to mega gwiazdy futbolu, ale mimo wszystko. Norbee, a jak prezentują się wyniki reprezentacji Paragwaju na 2007 rok i jak obecnie wygląda ich kadra ? Czy po mundialu w Niemczech zaszły jakieś zmiany personalne ?

J. Korwin-Mikke charyzmatyczny lider czy oszołom

W mojej opinii, jeśli ktoś decyduje się poprzeć partię o 1% poparciu (mając do wyboru inną, z 40% poparciem), to właśnie za sprawą tych pomysłów, których nie mają odwagi zaproponować "politycznie poprawne" partie. Ale może się mylę.

To wszystko nie zmienia faktu, że jak dotąd nikt nie powiedział na czym miałaby polegać ta zmiana wizerunku UPR. Padły dwie konkretne propozycje:
1. "Pozbycie się" JKM (nadal nie wiemy w jaki sposób i kto miałby być tą osobą o "lepszym wizerunku")
2. Likwidacja tych punktów programu, które najbardziej odróżniają UPR od innych partii.

Otóż taka zmiana nastąpiła w Unii Polityki Realnej w 2002 roku. Prezesem został 25-letni Stanisław Wojtera, któremu przyświecały dokładnie takie cele jak wielu z Was. Skutek - wiadomy do przewidzenia już wtedy (niestety nie przez wszystkich). Przez piewrsze 2 lata brak jakiejkolwiek wzmianki o UPR (ale to akurat nie wina Prezesa).
Pierwszym sprawdzianem były wybory do Parlamentu Europejskiego. W kampanii wyborczej prawie nieobecny był JKM. Natomiast treść kampanii była tak rozmyta, że wyborcom trudno było nawet odczytać jakie jest stanowisko UPR w sprawie Unii Europejskiej i po co UPR tam startuje.

Wynik wyborczy - 1,87% przy 20% frekwencji, co oznacza, że na UPR padło o połowę mniej głosów niz w jakichkolwiek wyborach - nawet tych w 2007 r. Warto dodać, że na średnią 1,87% złożył się m.in. wynik na Dolnym Śląsku (4,20%), gdzie liderem listy był właśnie p. Korwin-Mikke.

LiKA grupa H

Wyniki sprawdzianu z sentencji łacińskich
w dniu 23. 05. 2007 r.

Nr indeksu:0cena
315 936:110%=CEL
315 959:100%=BDB
315 990:100%=BDB
315 992:90%=DB+
316 005:120%=CEL
316 013:100%=BDB
316 019:120%=CEL
316 028:100%=BDB
316 045:100%=BDB
316 055:90%=DB+
316 XL???:95%=BDB-

Teodozja Wikarjak

Łacina dla Lat-Polu

A oto wyniki dzisiejszej (12. 10 2007 r.) "dziesięciominutówki" czyli VI:

332 821:78%=3
337 889:76%=3
329 742:69%=2+
335 134 :83%=3
Reszta - czyli ci, co nie podali mi swoich numerów albumu - dowie się w poniedziałek, (mogę tylko zdradzić sekret, że tym razem nie ma "gołego" nd) kiedy wszyscy zobaczą swoje prace...
Przypominam, że osoby nieobecne - tak jak i "prawdziwi dwójkowicze" - muszą napisać zaległy/oblany sprawdzian w terminie do dwóch tygodni!!!

T. Wikarjak

sezon 2007/2008

Kolejny mecz sparingowy STARTU odbędzie się wtorek, 02.10.2007 z drużyną z Ozimka o godz. 19.00.
Hala czekać będzie już od 18.15, liczę na wszystkich zawodników, szczególnie na nieobecnych podczas sparingu w Oleśnie. Będzie to nasz ostatni sprawdzian przed ligą, trener pewnie da szanse wszystkim, aby mieć jasność co do kadry na piątkowy mecz ze Strzelcami.

Przypominam również o badaniach - nie wystarczy mieć tylko wyników na wtorkowy mecz, wszyscy muszą być przebadani przez lekarza specjalistę (podczas trwania sparingu). Lekarz specjalnie przyjedzie do nas z Opola, a zapowiedział się na godz. 19.00 i każdego będzie badał ok. 10 minut.

ZSTI Chorzowska Gliwice

Łohohoho.. dziś kartkówka z bioli i sprawdzian z gegry..
a jutro woss-kartkówka i pytanie z polaka ołłł jea!
I jutro wyniki z chemii i maty... normalnie do sufitu skacze.

Juuuupi! Nie ma Grixa..
pisze durrrrrne smsy.sam jest kujonem. ^^"
co niby,nie można być w poniedziałki od 7:10 w szkole a potem czekać godzine? ^^ dnia (Październik 15, 2007, 6:02 pm);, w całości zmieniany 2 razy

Zmiany w PR Bis

Słuchalność Radia Bis w grupie docelowej 15-25 lat wzrosła ponaddwukrotnie, stacji słucha codziennie 330 tys. osób – wynika z badań Radio Track.
Udział Radia Bis w rynku ogólnopolskim w okresie wrzesień-listopad br. wyniósł 0,7 proc. (w tym samym okresie 2005 roku – 0,4 proc.), a w grupie docelowej 15-25 lat – 1,5 proc. (0,6 proc.). Obecnie rozgłośni słucha codziennie 330 tys. osób, z czego 160 tys. stanowią osoby z grupy docelowej. Przypomnijmy, że analizowany okres obejmuje zmiany, które wprowadzili we wrześniu i w październiku nowi szefowie stacji - dyrektor Jacek Sobala i jego zastępca Adam Fijałkowski. We wrześniu rozpoczęła się dwumiesięczna kampania reklamowa rozgłośni obejmująca outdoor, prasę, telewizję, kino i Internet. – Te wyniki są satysfakcjonujące, ale to dopiero początek drogi. Prawdziwym sprawdzianem będą wyniki stacji z fali kwiecień-czerwiec 2007 roku. Wtedy będziemy mogli ocenić, jak sprawdziły się wszystkie nowości, również te wprowadzone w styczniu – mówi Adam Fijałkowski.
Od stycznia w dni powszednie (godz. 22-23) na antenie Radia Bis pojawi się program ”Bis friendly”, w którym znani didżeje (m.in. Lipstic, Gama, Lexus) będą prezentować muzykę chilloutową. W weekendy pasma zostaną skrócone z czterech do trzech godzin. Pojawią się dwa nowe programy: w sobotę lista przebojów (godz. 16-19), a w niedzielę audycja Urszuli Kaczyńskiej ”Wszystkie covery świata” (godz. 10-13)./press.plSmucą takie badanie ludzie bo widać jakiego radia chce słuchać większość

Wyniki kolokwium

Alejziak wyslala mi wyniki - jutro beda one na necie.
Napisze moze, kto zdal - bedzie szybciej
W kolejności punktakcji od najwyższej:

Kapłon, Kruczek, Łaszczyk, Snuzik, Bakalarek, Cyba, Wojtkowska, Bodura, Kaglik, Matuszczak, Okólska, Płatek, Pachel, Gryglewski, Hałaszuk, Kozieł, Mazur, Ciszek, Zuba, Laskowska, Majewska, Szmuc, Handzel, Chrząszcz, Mosór.

Kolejny termin poprawkowy z OPB 26 marca 2007, godz. 15-16.30, sala F.
Zapraszam WSZYSTKICH, którzy nie zaliczyli sprawdzianu.

Warunki zaliczenia nie zmieniają się. Ocenę dostateczną otrzymają te osoby, które zaliczą sprawdzian na 70%.

Wyslala mi tesh dokladnie, ktorą cześć na ile napisalismy.
Jak ktos chce, to podajcie mejle, to powysylam

Maraton poniżej 3 godzin metodą Skarżyńskiego na wiosnę 2008

we wrześniu biegłem połówkę 1.28.Mam nadzieję, że pobiegniemy 1.20, ale to plan i jeżeli nie pójdzie jak trzeba(a mam kontuzję łydki ),
to nie będę płakał .wiem już że nie dam rady złamać 3ki na maratonie, ale może 3.15 pobiegniemy-tak mi wychodzi z moich obliczeń i obserwacji.Ale jestem świadomy, że wszystko się może zdarzyć.W końcu to ponad 42kmMoze cos pomoge bo akurat 1:28 jest moja zyciowka w pol-mratonie z 2007.
Moj plan jest taki, jesli z 3-4 treningow tygodniowo zrobilem 1:28 to teraz z bardziej poukladanego treningu 5/tyg. powinno byc lepiej:)

Tak wiec do rzeczy, taktyke do sprawdzianow dobieram na podstawie wynikow biegow ciaglych, wynikow sprawdzianow do biegu docelowego.

W zaleznosci jak mi pojdzie 10km dobiore taktyke do pol-maratonu a orientacyjne czasy czy dobrej pogodzie to 10km 38:30, wtedy polowka okolo 1:25 jak sie uda polamac to dobrze, znaczy lece na <3h maraton jesli nie czyli np bedzie 1:27h to lece na polamanie zyciowki w maratonie czyli 3:09.
Oto moja taktyka.

USOS na UKW

Witam serdecznie

Trafilem na panstwa forum przez przypadek. Chcialbym uscislic kilka szczegolow dot. USOS'a. USOSWeb jako webowa czesc systemu USOS udostepnia wyniki egzaminow i innych "sprawdzianow" zalogowanemu uzytkownikowi oraz prowadzacemu zajecia. Zadaniem USOS'a jest wyparcie papierowego indeksu. Dla przykladu na naszym wydziale, na ktorym powstaje USOS, studenci nie maja juz obowiazku biegac z indeksem po wykladowcach i zdawac go w dziekanacie. USOS pozwala na zautoamtyzowanie pracy calej uczelni od ocen, protokolow, rejestracji (zetonowych, bezposrednich itp) po przeprowadzanie ankiet, zarzadzanie podaniami (np. podania do dziekana), zarzadzanie platnosciami za studia i wiele innych. Czescia USOS'a jest rownierz powstajace wlasnie Archiwum Prac Dyplomowych, aplikacja sluzaca do archiwizowania prac dyplomowych.

Pozdrawiam,
Tomasz Frydrychewicz <freak@mimuw.edu.pl>
-----------------------------------------------
Programista Laboratorium USOS
Uniwersytet Warszawski
Wydzial Matematyki, Informatyki i Mechaniki

[ Dodano: 2007-07-14, 19:03 ]

Odwołania od decyzji TKWL

W sierpniu 2006 r zacząłem chorować na kręgosłup (dehydratacja krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1 , na poziomie L5/S1 duża przepuklina tylna centralno –lewoboczna) w wyniku czego przebywałem 2 miesiące na zwolnieniu L4 ponadto otrzymałem zwolnienie z zajęć w polu i wf do 30.06.2007 r w skutek czego nie przystąpiłem do sprawdzianu z wf. W świetle prawa i przepisów D-ca JW.w marcu 2007r skierował mnie na komisję lekarską celem określenia zdolności do dalszej służby wojskowej . TKWL orzekła niezdolność do służby wojskowej .,, paragraf 62 p.3 ,paragraf 34p6 – Lewostronna rwa kulszowa u chorego L4-L5 nie pozostaje w związku ze służbą wojskową .Uzasadnienie – warunki służby wojskowej nie miały wpływu na wystąpienie tego schorzenia . Będąc na komisji żaden z lekarzy nie pytał mnie w jakich warunkach ja służę- na jakiej podstawie tak orzekli .
Warunki mojej służby wymagają wymuszonej pozycji ciała zajmuję stanowisko dowódcy stacji r /lok N-41 kabina urządzenia ma ok. 160 cm wysokości a ja 182 cm większość prac wykonuje się w pozycji pochylonej a nie kiedy wręcz z kulonej . W wojsku służę 21 lat cały czas w jednostce bojowej z tego 15 lat na sprzęcie r/lok w warunkach szkodliwych
W wyniku zaistniałej sytuacji mam zamiar odwołać się od tej decyzji , mam pytanie jakie dokumenty mam przedstawić i jak to zrobić .
Proszę o jakieś rady slawekp-6@wp.pl

Sprawdzian szostoklasistow.

Wszystkich zainteresowanych wynikami sprawdzianu 2007 odsylam do strony
www.egzaminy.scholaris.pl
Uczniowie naszej szkoly (podobnie jak w roku ubieglym) byli najlepsi nie tylko w gminie, ale i powiecie! (Mrzezino, Zelistrzewo daleko z tylu.)
GRATULACJE dla uczniow, nauczycieli i rodzicow.

zamojskie podstawówki

nie wiem, co dla ciebie znaczy "najlepsza"
jeśli chodzi ci o wyniki nauczania, to na
http://roztocze.net/newsroom.php/23334.html
masz ubiegłoroczne szóstoklasistówArtykuł jest z czerwca 2007, więc jest nieaktualny!

Uczniowie SP nr 4 w Zamościu uzyskali najlepszy wynik ze sprawdzianu klas VI przeprowadzonego dn. 8 kwietnia 2008r. spośród szkół publicznych w Zamościu.
Średni wynik z testu uzyskany w SP nr 4 to 30,4 pkt.
Średni wynik z testu uzyskany w kraju 25,8 pkt.

Zadanie domowe z matematyki

Najlepsze w matmie jest to, że zawsze (no, prawie zawsze) może wyjść tylko jeden wynik. A jaka satysfakcja, jak z takiego trudnego działania wyjdzie dobry wynik
Ostatnio dostałam 4+ ze sprawdzianu i byłam z siebie bardo dumna, bo nasz matematyk ocenia tak, że daje pięć zadań i ile zadań zrobisz, taką masz ocenę - za dwa dopuszczający, za trzy dostateczny. Niby w porządku, ale jeśli będzie jakiś drobny błąd, np. brak minusa i wynik jest nie taki, wtedy już od razu zadanie jest niezaliczone

[ Dodano: 2007-10-24, 18:47 ]

Co robiłaś/robiłeś dziś między 20.00 a 23.00 ?

Dla mnie 21.10.2007 to był wieczór pełny wrażeń. (...) następnie wybory w czasie których chyba uczyłem się do sprawdzianu.


...I jak tam Kaytec ? Wygrałeś czy przegrałeś tego wieczoru? Oczywiście myślę o wynikach sprawdzianu. Też.

Pozdrawiam!

jakosc paliw

prasowki ciag dalszy:
http://auto.gazeta.pl/auto/1,48316,4529564.html

"Najnowsze wyniki kontroli Inspekcji Handlowej (zakonczonej 24
sierpnia) 270 losowo wybranych stacji (na kazdej pobrano jedna próbke)
nie sa pocieszajace. Jakosc paliw plynnych w Polsce - i tak uznawana
przez kierowców za slaba - pogorszyla sie! Dotyczy to zwlaszcza
benzyny: podczas gdy w 2006 r. wykryto 3,65 proc. wadliwych próbek,
tak teraz ich odsetek niemal sie podwoil i wynosi 6,29 proc. Jakosc
oleju napedowego tez spadla, choc nie tak drastycznie - 1,05 proc. (I
polowa 2007 r.) i 0,91 proc. (I polowa 2006 r.). W dluzej perspektywie
z ropa nie jest tak zle, bo w 2005 r. az 7,4 proc. próbek oleju
napedowego bylo niezgodnych z norma."

Hm, ciekawe .. skonczyly sie zapasy strategiczne ?
I nie zalapal na kontrole zaden odbarwiony opal ?

"Wyniki pilotazowego sprawdzianu sa alarmujace: 30 proc. sprzedawanego
gazu nie spelnia kryteriów jakosciowych! Po skontrolowaniu stu stacji
w siedmiu województwach okazalo sie, ze na co trzeciej paliwo LPG nie
odpowiada normom."

A tak swoja droga ciekaw jestem co im sie nie zgadza .. za duzo butanu
?

"Do tej pory kontrolowano paliwa tradycyjne, czyli benzyny silnikowe i
oleje napedowe. Teraz zaczeto sprawdzac tez biopaliwa (nie dopuszczane
przez wszystkich producentów aut i róznie przez nich normowane -
niektórzy zezwalaja tylko na 5 proc. ich domieszki). Takze te
wytwarzane przez rolników na wlasny uzytek. Kontrola biopaliw cieklych
powoli staje sie najwiekszym wyzwaniem dla Inspekcji Handlowej. Powód?
Zgodnie z dyrektywa unijna minimalny udzial biokomponentów w rynku
paliw do konca 2010 roku ma osiagnac w Polsce co najmniej 5,75 proc.
Na razie na polskim rynku biopaliwo jest zle, zwlaszcza importowane:
zgodnie z rozporzadzeniem ministra gospodarki i normami Komisji
Europejskiej powinno miec ponizej 20 proc. estrów metylowych kwasów
tluszczowych, tymczasem miewa ich od 30 do 50 proc."

to ja juz przestalem rozumiec.

"Na tle krajów unijnych paliwo jest u nas drogie - nie mówiac juz o
proporcjach jego ceny do zarobków. Polska jest liderem pod wzgledem
wysokosci podatkowych obciazen nakladanych na sprzedawane paliwo i
windujacych jego cene. Wedlug Research International Pentor (okres: II
pólrocze 2004 - II pólrocze 2005; zródlo: Eurosat) w konkurencji
podatkowych obciazen ceny paliw wyprzedzily nas tylko Dania (w
kategorii benzyna) i Litwa (olej napedowy). "

Cos mi sie nie chce wierzyc .. slynna rzetelnosc dziennikarska ?

I nowosc .. mamy tez kontrole biopaliw u rolnikow wytwarzajacych je na
potrzeby wlasne, slusznie, mandat im :-)

J.

Udane zawody w Mikolinie - wyniki

W sobotę, 22 września 2007 r. odbyły się towarzyskie zawody spinningowe na rzece Odrze w okolicach Mikolina (opolskie). Głównymi organizatorami imprezy byli: koło PZW nr 1 z Brzegu oraz klub spinningowy SUM z Rybnej. Warto zauważyć, że wszystko przebiegło bardzo udanie. Dopisała pogoda oraz ryby. Takie spotkania są bardzo cenne. Wzbogacają wędkarskie umiejętności, poza tym jest okazja, by w większym gronie dokonać sprawdzianu danego łowiska. Odra ten sprawdzian zaliczyła na pięć! Doskonale brały okonie i szczupaki. Tych drugich przy wadze nie było może tak dużo, ale to dlatego, że większość zawodników nastawiła się na łowienie okoni. Trafił się jeden sandacz oraz boleń. Na pewno słowa uznania oraz podziękowania za zaproszenie należą się Organizatorom. W pobliskiej leśniczówce zapewnili miejsce zbiórki i posiłek, a po zawodach, wędkarską biesiadę na której opowiadań o niewyciągniętych rybach nie było końca.

Oto wyniki:
1 m. Ryszard Deszczyński koło PZW Brzeg 1 - 4300 pkt.
2 m. Piotr Siwka koło PZW Namysłów – 2580 pkt.
3 m. Mieczysław Peżanowski klub SUM Rybna – 2180 pkt.
4 m. Dariusz Karczewski klub SYRENKA Turawa – 2120 pkt.
5 m. Joachim Gabor koło PZW Głogówek – 1910 pkt.
6 m. Rafał Hofman koło PZW Brzeg 1 – 1830 pkt.
7 m. Franciszek Kita koło PZW Brzeg 1 – 1660 pkt.
8 m. Jerzy Adamus koło PZW Brzeg 1 – 1620 pkt.
9 m. Bartosz Rokosz klub SYRENKA Turawa – 1540 pkt.
10 m. Wiesław Mikołajewski koło PZW Brzeg 1- 1360 pkt.

Największą rybą zawodów był sandacz złowiony przez Dariusza Karczewskiego z klubu SYRENKA Turawa.
Startowało 30 zawodników.

„Czarnym koniem” zawodów mógł zostać kol. Janusz Wesołowski z Kluczborka, który nie brał w nich bezpośrednio udziału. Łowiąc w czasie trwania rywalizacji obok wędkarzy startujących, upolował dwa szczupaki (waga 3700g). Taki wynik zapewniłby mu drugie miejsce oraz nagrodę za największą rybę.

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć wchodząc do Albumu (link na górze strony).

Zespół Szkół im.Janusza Korczaka

Jedno pytanie dla uczestników forum. Po co rostrząsać jaka jest p. Dysrektor Zespołu?? Czy nie jset rzeczą najważniejsza dla wszystkich licealistów zdać maturę, a dla słuchaczy zadać egzamin?? A do uczniów: chcecie mieć wysoki poziom? chcecie łdanie zdać egzamin dojrzałości? W takim razie dlaczego nażekacie na wymagania nauczycieli i nie potraficie rozwiązać zadanego zadania z dnia na dzień?? Dlaczego przesuwacie z terminu na termin sprawdziany??
A dlaczego nikt z uczniów nie opowie o tym, że mają konsultacjie przedmiotowe? Ze mają fantomy na których moga cwiczyć pierwszą pomoc??
A tak nawiasem jeśli o matury się rozchodzi, to przechadzając się korytarzem zauważyłam, że na tablicy obok terminów matur jzest przyczepiona kartka, a na niej co??
WYNIKI MATYURY Z TAMTEGO ROKU ----------> ponad 80% ZDAŁO maturę!!!

To WY, uczniowie tworzycie jakiś beznadziejny mit o tej szkole. To wy wieszacie na niej psy. Co najgorsze szkoła ta oferuje wam tak dużo... Mam wymieniać?? Proszę bardzo:
Letnia szkoła wolontariatu (wymiana polsko-czeska), dni przedsiębiorczości (która szkoła w nich jeszcze uczestniczyła?), wyjazdy na ogólnopolskie konferencje wolontariuszy, obozy kształcenia dla wolontariuszy, debaty w opolu, targi edukacyjne... Dlaczego nie potraficie tego wykorzystać?? A jeżeli już, z wielu fantastycznych wyjazdów kożystają te same osoby, w stronę których serdeczne ukłony, bo wiem jak bardzo się staraja żeby zadowolić nasza społeczność szkolną. Pytanie: z jakim rezultatem? Żal serce ściska kiedy widzę że ich starania ida na marne...

Piszę to, bo już doooobrych kilka lat chodzę do tej szkoły i znam ją pewnie jak mało kto...
Tu się odnalazłam... Imówcie o niej sobie co chcecie, a niektóre wypowiedzi świadczą o waszej totalnej ciemnocie...

[ Dodano: 16-03-2007, 20:41 ]

Nielegalne prace domowe?

Ja to widzę tak...

Zarówno całkowite zniesienie zadań domowych jak ich pozostawienie w obecnym kształcie jest moim zdaniem dużym błędem.

Nie oszukujmy się - większość uczniów przepisuje zadania domowe od bardziej "ambitnych" kolegów i koleżanek na przerwach. Co ciekawe, ci sami uczniowie uzyskują dobre stopnie na kartkówkach i sprawdzianach. Wniosek chyba jest oczywisty.

Moim zdaniem wszelkie zadania domowe powinny być zadawane nieobowiązkowo. Nauczyciel pełniłby tutaj funkcję jedynie nakierowującą ucznia - aby przyswoić daną partię materiału, wykonajcie zadania 3,4,5 etc. przy czym jeżeli ktoś tego nie zrobił - spoko, jego wybór.

Wystawianie jedynek za brak zadania jest niedorzeczne. Oczywiście są ludzie którzy bez bata nad sobą niczego nie zrobią, ale co to kogo obchodzi? Będzie otrzymywał same jedynki - trudno jego problem. Będzie miał nauczkę i po czasie zrozumie, że wyniki w szkole zależą tylko od jego wysiłku. Na sprawdzianie każdy ma równe szanse - ci którzy wykonali polecone przez nauczyciela zadania, mogą ale nie muszą być lepiej przygotowani od tych którzy tego nie zrobili.

Ja nie odrabiam zdecydowanej większości zadań domowych. Szczerze bez bicia, Nie mam na to czasu. Wizja spędzania 8 godzin w szkole, po czym kolejnych 3 na odrabianie często dużych "bonusów" w domu jest dla mnie zbyt straszna.

Do sprawdzianów i tak każdy przygotowuje się we własnym zakresie, z mniejszym lub większym zaangażowaniem, więc nie przeceniałbym tutaj wartości zadań domowych. One są po prostu zbędne. Każdy uczeń powinien być przygotowany na lekcje z uwagi na kartkówki, pytania i inne nieprzewidywalne przypadki, i to zapewniają mu już same źródła -podręczniki, zeszyty.

Już sam fakt konieczności zaliczania działów, wykonywania testów jest w moim przekonaniu wystarczająco motywujący do nauki. Zadania domowe nie są więc potrzebne.

Piszecie o poczuciu obowiązku i nauce odpowiedzialności - wg mnie to właśnie wolny wybór, pomiędzy lenistwem a pracą, z wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami, naprawdę wychowuje człowieka.

[ Dodano: Sro 26 Gru, 2007 ]
Ku ścisłości, cały czas pisałem o obowiązkowych zadaniach domowych, za które można otrzymać ocenę niedostateczną.

Nieklasyfikacja na półrocze?!!?

jak najbardziej można przez nią nie zdać


Jak najbardziej nie można:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ1)

z dnia 30 kwietnia 2007 r.

w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych

§ 20
3. Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej, uczeń otrzymuje promocję do klasy programowo wyższej (na semestr programowo wyższy), jeżeli ze wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych, określonych w szkolnym planie nauczania, uzyskał roczne (semestralne) oceny klasyfikacyjne wyższe od oceny niedostatecznej, z zastrzeżeniem § 15 ust. 8 i 9 oraz § 21 ust. 10.

4. Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej, uczeń, który w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskał z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania, otrzymuje promocję do klasy programowo wyższej z wyróżnieniem.

4a. Uczniowi, który uczęszczał na dodatkowe zajęcia edukacyjne lub religię albo etykę, do średniej ocen, o której mowa w ust. 4, wlicza się także roczne oceny uzyskane z tych zajęć
(...)
8. Uczeń, który nie spełnił warunków określonych w ust. 3, nie otrzymuje promocji do klasy programowo wyższej (na semestr programowo wyższy) i powtarza klasę (semestr), z zastrzeżeniem § 21 ust. 10.


Skoro na podstawie ust. 4a ocenę z religii dolicza się do średniej z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, to znaczy, ze religia nie jest obowiązkowym zajęciem edukacyjnym. Żeby otrzymać promocję do klasy programowo wyższej, trzeba mieć oceny pozytywne tylko ze wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Kasa za 5 z wuefu - jest decyzja

Oj dawno nie gościłem na tym forum, ale widzę, że emocje cały czas na niezmiennym poziomie
Co do tematu, to jak zwykle będzie okazja w 2007 trochę "pokręcić". Ci co służą dłużej pamiętają czasy "płatnych 5" i nie zaprzeczą jeśli stwierdzę, że dostawały je zawsze dwie grupy ludzi: ci co zdali i ci co mieli zdać. Rok 2006 budził wiele kontrowersji w tym temacie, począwszy od zasadności decyzji o wstrzymaniu nagród rzeczowych i finansowych dla "trójkowiczów i niżej", a skończywszy na pretensjach skierowanych do kobiet, że normy mają takie to a takie. Mam ten komfort psychiczny, że bez problemu ten wf zaliczam na 5 i mogłem obserwować te dziwne przyrosty kondycji dla wybranych. Nie podaję celowo korpusów by nie siać fermentu, ale najbardziej zabolało mnie tak naprawdę jedno. Byłem wstanie zrozumieć wyciągnięcie pomocnej dłoni w kierunku tych, dla których ocena 4 była ważna w opinii. Nie było to nazbyt uczciwe, ale jak ktoś słusznie zauważył, nie można człowieka przekreślać po paru latach pracy, bo akurat z tej jednej dziedziny mu nie szło i tę uczciwą trójczynę tylko wypocił. Szlag mnie jednak trafia, kiedy jednak oprócz tego prezentu (nazwijmy sprawę po imieniu), ujmuje się takiego pacjenta na każdej liście płac nagród. To już szczyt bezczelności. Dwa prezenty? Niby za co?
Ale do brzegu. Jakie mam gwarancje, że za rok odpowiedni ludzie nie posuną się dalej? Odpowiedź brzmi żadne. Ci, co w 2006 roku mieli "drukowane" oceny 4, w ramach wzrostu apetytu sięgną po 5. Zaledwie promil z nich ruszy tyłki i z honorem sięgnie po lepsze rezultaty pracy nad samym sobą. I my potem jesteśmy zdziwieni, że cywile nas tak postrzegają, że niby to z jakiej racji dodatkowe pieniądze za "psi obowiązek"? Dlatego z pewnym niesmakiem patrzę na to wszystko i zastanawiam się, kiedy znajdzie się ktoś inteligentny, wykształcony w określonym kierunku i opracuje sprawdziany z wychowania fizycznego dopasowane do charakteru służby. Ja nie chcę za to dodatkowych pieniędzy, ale niech nikt mi tym 1000 nie mydli oczu.
Nie cieszmy się zatem Panie i Panowie tym rozporządzeniem, czy decyzją aż nadto. To początek machinacji, lawirowania i powrotu do układów. No chyba, że stanie się cud i Pan Minister pójdzie dalej w swoich poczynaniach. Pojawią się komisje z zewnątrz (ludzie po AWF-ach na umowę zlecenie tylko na czas egzaminu), wszystkie wyniki bedą ogłaszane natychmiast po zakończeniu dyscypliny przy wszystkich (żadnego "poprawiania list") i tego samego dnia lista podpisana przez pana z zewnątrz będzie do wglądu dla każdego żołnierza zawodowego danej jednostki. Ktoś powie paranoja? Ja odpowiem, że to jedyny sposób na Polaka - matacza. Przykre, ale prawdziwe.

wybór dyrekcji w SP 1

Post przez krzyś Âť Pn, 9 mar 2009, 14:07
Brawo Pani Dyrektor!!!
Życzę szczerze, aby udało się Pani podjąć stosowne kroki w celu zwalczania prymitywnych oszczerstw i doprowadzić sprawę do końca.

Post przez krzyś Âť Wt, 10 mar 2009, 14:02
A przy okazji - czy "zniewolony" nie pracuje czasem w maglu...? Świadczy o tym sposób oskarżania dyrektorki.

"Leonio/Krzyś, nie kop pana, bo się spocisz"
(cytaj z kultowego filmu).

Post przez uskrzypczak Âť Pn, 9 mar 2009, 10:36
Dobrze, że pojawiła się stosowna odpowiedź - było dobrze a będzie lepiej. Po prostu miodzik. Tylko szkoda, że nic nie ma dlaczego taki nasilony ruch kadrowy nastapił.
A ja postanowiłem sprawdzić "Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów i egzaminu gimnazjalnego 2008":
http://www.wynikiegzaminow.pl/
SP1 na ostatnim miejscu w Piastowie. Średni wynik za test 26,8.
Inne szkoły 27,0 , 29,3 , 29,4
W latach 2004-2007 wynik i kolejność była zgoła inna. Daje dużo do myślenia.

Bez żadnej aluzji: największe tyranie były oparte na znamienitych i skrupulatnie przestrzeganych regulaminach.
A przecież zespoły integrują się nie poprzez regulaminy, ale wokół autentycznych autorytetów.

Miało być jeszcze, że może zniewolony zmieni się w wyzwolonego, ale to się okaże.

P.S.
Na marginesie pewna uwaga formalna.
Jaka opinia jest już pomówieniem a jaka tylko opinią, szczególnie w kontekście osoby pełniącej funkcję publiczną.
Obowiązuje również zwrot "służący obronie społecznie uzasadnionego interesu", gdy ocena dotyczy postępowania osób pełniących funkcje publiczne.
Nie zmienia to faktu, że tak jak pisałem wcześniej, nie chciałem nikogo obrażać, pomawiać czy zniesławiać.
Chyba raczej należy to taktować jako wołanie z bezsilności.

Zadane prace domowe i sprawdziany na najbliższy tydzień.

Zadania domowe na IV tydzień kwietnia (Trwający od 16 do 20.IV.2007r. ).:
Na Poniedziałek:
1. Informatyka: BRAK
2. J. Francuski (Z p. prof. M. Kasprzak)*:
- ex. 2 p. 15 - Plus d'infos aux message que j'ai déj&agrave; écrite.
3. J. Angielski*:
- ex. 1a), 1b) pg. 20, student's book,
- ex. 7 pg. 79, workbook ( How did you spend lastr summer/ last weekend - dłuższe wypracowanie);
4. WDŻ : BRAK
5. Biologia :
- Uzupełnić z. ćw. na str. 86-87 (Temat: mięśnie wprawiają nasze ciało w ruch; zadane już na 26.III.2007 roku, lecz nie sprawdzone);
Na Wtorek:
1. J. Francuski (Z p. prof. J. Szafarkiewicz)*: BRAK
2. Matematyka: BRAK
3. J. Polski :
- Przeczytać teksty "Szczęście dla wszystkich" (podr., str. 149), oraz "Nieśmiertelni" (podr., str. 151) i zrobić ich plany odtwórcze w formie równoważników zdań;
Na Środę ::
2. Chemia* : BRAK
3. Geografia:
- zeszyt ćw., zad. 5 str. 79 - jako dokończenie pracy na lekcji;
4. Historia:
- Odpowiedzieć i nauczyć się odpowiedzi na punkty 3-6:
. . III. Najważniejsze punkty oporu Insurekcji Kościuszkowskiej,
. . IV. Dlaczego powstanie to upadło? ,
. . V. Sprawa chłopska w czasie powstania,
. . VI. Jakie ziemie otrzymały w wyniku III rozbioru Rzeczypospolitej Prusy, jakie Rosja, a jakie Austria.;
Na Czwartek :
1. Fizyka*:
- Odpowiedzieć na punkt 3 ( "Wykonaj obliczenia dla h=20m"; dotyczy to pkt. 1 i 2.) - jako dokończenie pracy na lekcji;
2. Muzyka: BRAK
Na Piątek*** :
1. Matematyka:
- Skonstruować z dowolny graniastosłup z kartonu, zapałek złączonych plasteliną, wykałaczek, lub inną metodą (praca oceniana na 5 pkt.; będzie się liczyć głównie estetyka wykonania). Może to być graniastosłup "wiosenny" - ozdobiony odpowiednimi elementami.

Sprawdziany odbywające się w dniach 16 - 20.IV.2007r.
1. J. Angielski* - kartkówka z past simple i past continuous (Poniedziałek; 16.IV);
2. J. Fransuski (z p. prof. J. Szafarkiewicz)* - spr. z Unité 2 (Wtorek; 17.IV);
3. Geografia - spr. z działów 6-9 (Środa; 18.IV);
4. Muzyka - praca klasowa w z. ćw., z działu romantyzm ( zad. 1, 3, 17, 20, 22, 24, 25 strony: 17-30) (Czwartek; 19.IV);
5. Matematyka - spr. z działu "Wielokąty i okręgi" (Piątek; 20.IV);

Przypisy
* - dotyczy tylko I grupy
** - dotyczy tylko II grupy
*** - dotyczy wyjątkowo obu grup
* - ten przedmiot nie będzie tu umieszczany od następnego postu
** - ten tekst nie będzie tu umieszczany od nast. postu z powodu nie widzenia przyczyny, aby te działania kontynuować
*** - ten tekst/ wpis/ przedmiot jest tu umieszczony wyjątkowo - jego zapisanie nie będzie powtarzać się regularnie

Rosja - POLSKA

Mecz z Rosją w Moskwie będzie dla biało-czerwonych najważniejszym sprawdzianem przed wrześniowymi potyczkami w eliminacjach ME 2008 z Portugalią i Finlandią. Holender Leo Beenhakker będzie miał okazję walczyć z prowadzącym Sborną rodakiem Guusem Hiddinkiem, który z pewnością potraktuje tę konfrontację bardzo poważnie. We wrześniu Rosja zagra z nieobliczalną Macedonią i silną Anglią, dlatego będzie chciała dobrze przygotować się do tych pojedynków. Ostatni mecz z Rosjanami, który odbył się w 1998 roku, Polacy wygrali 3:1.

Holenderscy szkoleniowcy reprezentacji Rosji i Polski prześcigają się przed meczem we wzajemnym komplementowaniu, ale w środę 22 sierpnia o godzinie 17:00 polskiego czasu, gdy na stadionie Lokomotiwu w Moskwie zabrzmi pierwszy gwizdek arbitra, nie będzie miejsca na uprzejmości i sentymenty.

- Jesteśmy zbyt dobrymi przyjaciółmi, by grać o prestiż. Razem chodziliśmy do szkoły i od ponad 40 lat jesteśmy zaprzyjaźnieni. Chcę jednak pokonać Guusa i pewnie on też będzie chciał ze mną wygrać – zapowiada przed konfrontacją z prowadzoną przez Guusa Hiddinka kadrą Rosji selekcjoner biało – czerwonych Leo Beenhakker.

Opiekun Polaków podkreśla, iż najważniejsze jest sprawdzenie obecnej formy powołanych zawodników i ocena ich dyspozycji w kontekście wrześniowych spotkań o eliminacyjne punkty.

- Chcemy przyjrzeć się piłkarzom, jak wyglądają przed czekającymi nas meczami w eliminacjach ME 2008. Wielu zawodników nie gra w swoich klubach, więc mecz z Rosja będzie znakomitą okazją do sprawdzenia ich formy. Jednak wynik również będzie ważny i będziemy chcieli wygrać - powiedział Leo Beenhakker.

Podobnie jak dla naszego zespołu, środowa konfrontacja jest dla Rosjan ostatnim testem przed jesiennymi meczami eliminacyjnymi.

- Polska to wartościowy rywal, bardzo nowocześnie grająca drużyna, dlatego uważam, że mecz z nimi będzie dla nas dobrym sprawdzianem. Wynik oczywiście będzie ważny, ale ważniejsze będzie sprawdzenie nowych piłkarzy. Rezultat nie będzie w tym meczu kluczowy – mówi z kolei trener rywali Guus Hiddink.

Który z Holendrów będzie po meczu miał lepszy humor? Miejmy nadzieję, że Leo Beenhakker.

22 sierpnia 2007 – godzina 17:00
Moskwa – stadion Lokomotiwu

Sport

Najpierw trochę o ostatnim konkursie TCS.

Jak wiadomo treningi i kwalifikacje przedkonkursowe to coś całkiem innego niż główne zawody ale w większości przypadków wyniki są bardzo podobne. A Małysz pokazał wczoraj wielką klasę! Pierwsze i drugie miejsca! Więc typuję: Adam zajmie bardzo wysokie miejsce w dzisiejszym konkursie i zajmie w końcowej klasyfikacji Turnieju drugie albo trzecie miejsce. A jeśli nawet tak się nie stanie to i tak będę zadowolony. Bo forma Mistrza jest bardzo wysoka, jest o wiele lepiej niż w sezonie poprzednim. Transmisja w TVP1 od 16:20.

A teraz o czymś na co czekam przez cały rok - wystartował DAKAR 2007!

Dakar to najtrudniejszy rajd świata, prawdziwy sprawdzian dla najlepszych kierowców. To po prostu trzeba oglądnąć! Motocykle, samochody i ciężarówy walczą o zwycięstwo a walka ta jest niesamowicie widowiskowa ale także pełna dramatów. Zawodnicy wystartowali wczoraj w Lizbonie a meta jak zwykle za kilkanaście dni w Dakarze. Na początku rajdu zawodnicy mają do pokonania dość proste odcinki, porównując je z tym co czeka ich na pustyni. Najbardziej podoba mi się rywalizacja ciężarówek, zwłaszcza wśród piasków pustyni. Kto ogląda ten wie o co chodzi. Kto nie - zapraszam - Eurosport 22:00 (pół godzinki). Powtórka po północy.

EDIT1: Cóż... pierwsza seria za nami i Małysz raczej na podium nie będzie (zajmuje 9 miejsce) Zdaje się, że Jacobsen swoim skokiem przypieczętował zwycięstwo w TCS. Ale poczekajmy na koniec konkursu... Kamil Stoch ponownie spisał się bardzo dobrze i zajmuje po I serii 16 miejsce

EDIT2: Gratulacje dla Jacobsena, Schlierenzauera i Ammana. Małysz skakał dobrze ale nie rewelacyjnie i niestety spadł na siódme miejsce w końcowej klasyfikacji turnieju. Co sądzicie o drugim skoku Stocha? Ja mam tylko jedno słowo do powiedzenia: REWELACJA! Może troszkę przesadzam ale fajnie by było, gdyby w końcu ktoś dołączył do Małysza. Nawet jeśli miałyby to być "tylko" 9 miejsca. BRAWO KAMIL!

Korona Kielce

Z KoronaKielce.net:

Ostatni sprawdzian

Coś się zaczęło, coś się musi skończyć. Już jutro piłkarze Korony Kielce rozegrają ostatni sparing na zgrupowaniu w Hiszpanii. Rywalem będzie szwedzki IFK Göteborg. Trener Ryszard Wieczorek może na pewno cieszyć się z tego, że po meczu z ostro grającym FK Rostow nikt z naszych futbolistów nie ucierpiał. Szkoleniowiec ma więc pełne pole manewru przy doborze składu na jutrzejsze spotkanie. Martwią natomiast wyniki "Żółto - czerwonych", bo "treningu" z Kussnacht nie należy raczej brać na poważnie. Kielczanom zdecydowanie brakuje skuteczności przy wykańczaniu ofensywnych akcji, jednak sztab szkoleniowy zapewnia, że to szybko się zmieni. Miejmy nadzieję, że stanie się to już w meczu z IFK i że Korona zda ostatni sprawdzian na piątkę. A co wiadomo o naszym rywalu?

IFK Göteborg to szwedzki klub piłkarski założony bardzo dawno, bo 4 października 1904 r. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów (wraz z Malmö FF i AIK Sztokholm) w kraju "Trzech koron" i w ogóle w całej Skandynawii. IFK 17-krotnie zdobyło mistrzostwo i 4-krotnie puchar, a także jako jedyny klub ze Szwecji zdobyli międzynarodowe trofea (2-krotnie Puchar UEFA). W poprzednim sezonie "Niebiesko - biali" zajęli dopiero 8. miejsce w lidze Allsvenskan. Obecnie najbardziej znanymi graczami "Aniołów" są Niclas Alexandersson i Stefan Selaković, którzy wielokrotnie grali już w reprezentacji Szwecji i w angielskich klubach Premier League.

Mecz z IFK już jutro (poniedziałek) i jeśli "Złocisto - krwiści" podejdą do tego spotkania poważnie i z mobilizacją to niewątpliwie nasi piłkarze będą mogli powiedzieć po 90 minutach, że pokonali najbardziej utytułowany szwedzki zespół.

Autor: Siejo
Data:2007-02-18 14:23:42
http://www.koronakielce.net/

Gimnazjum nr 25 w Gdańsku Wrzeszczu

Porozumienie o współpracy

zawarte w dniu 23.06.2006 r.
między Gimnazjum nr 25, ul Kościuszki 8b, 80-451 Gdańsk, reprezentowanym przez dyrektora Annę Mrotek, a III Liceum Ogólnokształcącym im. Boh. Westerplatte, ul. Topolowa 7, 80-255 Gdańsk, reprezentowanym przez dyrektora Grażynę Bogusz, zwanymi dalej szkołami.

§ 1.

- Porozumienie dotyczy współpracy promującej innowacyjne metody nauczania języka angielskiego w klasach dwujęzycznych obu szkół.
- Celem współpracy jest podniesienie kompetencji językowych uczniów obu szkół.

§ 2.

Współpraca metodyczna i merytoryczna szkół obejmuje:

- Współpracę nauczycieli języka angielskiego oraz przedmiotów nauczanych dwujęzycznie nad wypracowaniem i wdrożeniem nowatorskich, podnoszących kompetencje językowe uczniów, rozwiązań.
- Udział uczniów obu szkół we wspólnych przedsięwzięciach i projektach edukacyjnych.

§ 3.

- Uczniowie klas drugich dwujęzycznych Gimnazjum nr 25 będą corocznie, w czerwcu, poddawani próbnemu sprawdzianowi uzdolnień kierunkowych z języka angielskiego.
- III Liceum Ogólnokształcące odpowiada za przygotowanie sprawdzianu od strony merytorycznej.
- Gimnazjum nr 25 odpowiada za przeprowadzenie sprawdzianu oraz sprawdzenie i opracowanie jego wyników.
- Sprawdzian odbywa się na terenie Gimnazjum nr 25.
- Opracowanie wyników sprawdzianu wraz z wnioskami jest podawane do wiadomości III Liceum Ogólnokształcącego.

§ 4.

- Od roku szkolnego 2007/2008 uczniowie klas dwujęzycznych Gimnazjum nr 25 mają pierwszeństwo w przyjęciu do III Liceum Ogólnokształcącego.
- Zasady pierwszeństwa w przyjęciu w/w uczniów określa szczegółowo Regulamin Rekrutacji III Liceum Ogólnokształcącego.

§ 5.

- Szczegółowy program współpracy jest opracowywany corocznie, we wrześniu, przez odpowiednie zespoły nauczycieli obu szkół.
- Program wchodzi do realizacji po zatwierdzeniu przez dyrektorów obu szkół.

Dyrektor Gimnazjum nr 25

Anna Mrotek

Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego

Grażyna Bogusz


Gimnazjum nr 25 w Gdańsku Wrzeszczu - klasa dwujęzyczna

Terminy rekrutacji do Gimnazjum nr 25

Podstawa: Zarządzenie Nr 5/2007 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 02 lutego 2007 r. w sprawie terminów rekrutacji i składania dokumentów do publicznych gimnazjów w województwie pomorskim na rok szkolny 2007/2008.

Termin rekrutacji od 01 marca 2007 r. do 27 kwietnia 2007 r.

ZASADY OGÓLNE

DO 27.04.2007 r. należy dostarczyć kartę zgłoszenia wraz ze wskazanymi w niej dokumentami.

DO 26.06.2007 r. godz. 14.00 dostarczenie dokumentów wymaganych przy przyjęciu do gimnazjum:

- oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,

- oryginał zaświadczenia przystąpieniu do sprawdzianu zewnętrznego,

- karta zdrowia i karta szczepień.

29.06.2007 r. godz. 14.00 ogłoszenie listy uczniów przyjętych do gimnazjum do poszczególnych klas.

REKRUTACJA DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ

DO 19.04.2007 r. zgłaszanie uczniów do klasy dwujęzycznej

- 24.04.2007 r. godz. 14.00 - pisemny sprawdzian z j. angielskiego do klasy dwujęzycznej

- 26.04.2007 r. godz. 14.00 - lista uczniów zakwalifikowanych do części ustnej sprawdzianu

- 27.04.2007 r. godz. 14.00 - ustny sprawdzian z j. angielskiego do klasy dwujęzycznej

- 11.05.2007 r. ogłoszenie wyników sprawdzianu do klasy dwujęzycznej

- 31.05.2007 r. godz. 18.00 - spotkanie organizacyjne dla uczniów i Rodziców kandydatów do klasy dwujęzycznej

REKRUTACJA DO KLASY Z ZAJĘCIAMI TAEKWON-DO

DO 19.04.2007 r. zgłaszanie uczniów do klasy z zajęciami Taekwon-Do

- 25.04.2007 r. godz. 14.00 - Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej

- 11.05.2007 r. - ogłoszenie wyników naboru

- 31.05.2007 r. godz. 17.00 - spotkanie organizacyjne dla uczniów i Rodziców kandydatów do klasy z zajęciami Taekwon-Do dnia Wto 14:16, 20 Mar 2007, w całości zmieniany 1 raz

TMS Cincinnati 2008

Kolejnym sprawdzianem Marata przed wielkoszlemowym US Open będzie turniej z cyklu Masters Series w Cincinnati. Impreza odbywać się bedzie od 28 lipca do 3 sierpnia, a cała pula nagród wynosi 2,615,000$. Drabinka rozpisana jest na 64 tenisistów. Tytułu bronić będzie Szwajcar Roger Federer, który w ubiegłorocznym finale pokonał Amerykanina Jamesa Blake 6-1 6-4.

Ubiegłoroczny triumfator:


STRONA GŁÓWNA TURNIEJU

W Cincinnati Marat wystąpi po raz dziewiąty. Najlepsze wyniki w tym mastersie zanotował w 2004 i w 2005 roku gdzie dotarł do ćwierćfinału. W 2000 odpadł w trzeciej rundzie, a w pozostałych latach nie wygrał nawet jednego meczu.
W tym roku Safin jest zawodnikiem nierozstawiony.

Cinci '01


Cinci '02


Cinci '04
Cinci '05Cinci '06


Cinci '07

Oceny za sparingi

PRT-MGT - Pierwszy sprawdzian calej druzyny
Młodzi Gniewni Team to druzyna z drugiej ligi. Spotkamy sie z nimi na lidze.

nr. 9 - Bomber (3,1*,0,-,3) 7+1 srednia 2,000
Udany debiut w PRT. Jestem zadowolony z niego bardzo.Prosil mnie bym mu dal szanse po tym biegu gdy przywiozl 0 pkt , dalem i co ? 3 pkt brawo oby tak dalej OcEnA:4+

nr.10 - Potkinho (1,2,3,2,2*) 10+1 srednia 2,200
Tak jak myslalem bedzie liderowac i tak robil gratulacje z wyniku bo jest on bardzo dobry Jako jedyny pojechal 5 biegow i warto ze nie dawalem go na rezerwe. OcEnA:5-

nr.11 - Szogun (1,3,2*,2*,-) 8+2 srednia 2,500
Nie musze mowic za duzo chyba Wychowanek PRT i jezdzi jak natchniony duze dzieki szogunek za pomoc w biegach. Zrezygnowal z 15 biegu dal innym szanse dzieki za to ! OcEnA:5+

nr.12 - Edinho (0,0,-,1,3) 4+0 srednia 1,000
Uuu tu bym musial troszke powyzywac... nic mu nie szlo no trudno. Wiem ze stac go na duzo co pokazal 14 bieg Dalem mu szanse pojechac w 14 biegu i przywiozl 5-1 z Malakiem brawo !
OcEnA:2+

nr.13 - Iwan (1,2*,3,1*,-) 7+2 srednia 2,250
No ten zawodnik mnie zaskoczyl ! Debiutant i pojechal bardzo dobrze az bylem zaskoczony. Brawo Iwan oby tak dalej !! OcEnA:5

nr.14 - Malak (u,3,u/w,-,2*) 5+1 srednia 1.500
No tu tez troszke sie zawiodlem ale co tam nie jest tak zle Szkoda ze mial lagi bo bylo by lepiej owiele (mysle tak) OcEnA:3

nr.15 - Belwi (3,1) 4+0 srednia 2,000
Noo w pierwszym swoim biegu mnie zaskoczyl przywozac 3 pkt pozniej tez nie bylo zle bo 1 pkt Duze postepy zrobiles i rob je dalej OcEnA:4

nr.16 - Matej (3,3,3) 9+0 srednia 3,000
Mysle ze jak dam sobie (6) to nie bedziecie zli wiec nie zawodze i tak bedzie OcEnA:6

Takze dziekuje tym ktorzy niejechali a byli i wspierali nasz zespol Wielkie dzieki !!

maciej1997 dnia Śro 16:05, 11 Lip 2007, w całości zmieniany 1 raz

zwiększenie pensum

Słuchajcie, dziś jak co roku o tej porze wyprodukowałam dokument, tzw. analizę pracy własnej albo jak kto woli - samochwałkę. Niedawno, robiąc porządki w swojej szafce wyjęłam dobrze ponad półmetrowej wysokości stos sprawdzianów. Najpierw myślałam, że to są sprawdziany z poprzednich lat. Po dokładniejszym przyjrzeniu się stwierdziłam, że wszystkie były tegoroczne. Postanowiłam policzyć to i owo, tsk 'dla sportu'. I co mi z tego wyszło?
Wśród nauczanych przez mnie uczniów w liczbie 105 przeprowadziłam:

a) średnio w każdej klasie po 4 sprawdziany kontrolujące stopień opanowania przez uczniów materiału podręcznikowego w formie testu leksykalno-gramatycznego i komunikacyjnego (pisanie) = 210 testów poprawionych

b) 8 testów Badania Wyników Nauczania składających się z 4 testów (słuchanie, czytanie, pisanie, test leksykalno-gramatyczny) = 105x4 + 39x4 = 420 + 156 = 576 testów poprawionych

c) Testy maturalne
W dwóch grupach tegorocznych maturzystów liczących razem 32 uczniów poprawiłam testy z dwóch matur próbnych – grudzień 2007 i marzec 2008
Ogółem poprawiłam, zgodnie z kryteriami obowiązującym egzaminatora poprawiającego prace maturalne:
32 pełne arkusze na poziomie podstawowym x 3 testy (słuchanie, czytanie, pisanie) = 96 testów ( w tym 32 wypracowania pisemne)

30 pełnych arkuszy na poziomie rozszerzonym x 4 testy (słuchanie, czytanie, pisanie, test leksykalno-gramatyczny) ( w tym 30 wypracowań pisemnych) = 120 testów (w tym 30 wypracowań pisemnych)

Razem: 210 + 576 + 96 + 120 = 1002 testy, w tym ok. 1/3 to wypracowania. Dodatkowo, poza sprawdzianami, poprawiałam liczne wypracowania uczniów, zwłaszcza w klasach maturalnych. 2/3 testów to testy skonstruowane przeze mnie samodzielnie. 2/3 wyników testów zostało opracowanych w formie procentowego zestawienia wyników dla każdego ucznia i poszczególnych klas. Wyniki zostały poddane analizie, a na ich podstawie opracowano wnioski do dalszej pracy z uczniem.
Każdy niemal weekend w tym roku miałam zajęty albo układaniem testów, albo poprawą, albo szczegółową analizą wyników.

Gdyby się tym obibokom ministerialnym zechciało ruszyć tyłki i uruchomić szare komórki, zamiast uprawiać PR i jeździć ze spektaklami do samorządowców, to cały ten bajzel w oświacie dałoby się uporządkować. Tylko do tego trzeba mieć dobrą wolę do działania, a nie psychopatyczną osobowość realizującą się w sadystycznych zapędach.

Dramatycznie wolno ładujące się forum - pomocy.

noob ,człowieku po główno robisz topici nic nie wnoszące.. ??
muli bo muli ,na każdym serwerze czasami muli z różnych powodów..
Boshee widzisz a nie grzmisz:!:


Człowieku z Zadupia...
Nie masz nic ciekawego do napisania, to nie pisz.
Proste jak budowa cepa, nawet na Zadupiu...
Są tacy, którzy tylko czytają - kultury trochę...

Przy okazji...
Witam wszystkich, jestem tu nowy.
Piszę po raz pierwszy, bo wcześniej tylko czytanie wystarczało.
Dziś, chciałem zapytać.
-----------------------------------------------------------------------

Witam.

Moje forum też się muli niewiarygodnie, szczególnie w godzinach wieczornych.
Po 20:00, jest tragedia. Zanim się cokolwiek otworzy, czasami zdążam gorącą herbate wypić.
Wiem, że na serwerze jest więcej for - ale sprawdzałem, jak o tej samej porze otwierają się inne fora, na fora.pl. Wynik sprawdzianu mnie załamał - powiem szczerze.
Na moim forum nie ma "tabunów użytkowników", raptem 147 osób (na dzień dzisiejszy - ale cyferka sukcesywnie rośnie ).
Co mam Im napisać, kiedy następnym razem zapytają "Czemu forum wolno chodzi ?" ?
Pierwszy raz już był...

Tak wprost zapytam....
Jakiej kwoty przelewu trzeba by dokonać, żeby moje forum działało tak jak powinno - przez rok cały?
Wiem, że to darmowe fora - ale wiem również, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
To stara prawda jest...

Pozdrawiam.
Matejko dnia Pon 20:12, 22 Sty 2007, w całości zmieniany 1 raz

Przygotowania reprezentacji Polski do ME 2007

Porażka na początek

2006-08-16 20:22

Od porażki w Włochami 51:78 rozpoczęła reprezentacja Polski udział w Turnieju Dziesięciu Narodów we włoskim Chieti. Jutro od 14.00 zapraszmy na relację tekstową z meczu z Litwą.

Nasza reprezentacja rozpoczęła spotkanie w składzie: Pawlak, Karpińska, Międzik, Żurowska, Kobryn. W pierwszej kwarcie nasza drużyna spisywała się bardzo dobrze kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. W 5 minucie prowadziliśmy 12:7, a pierwszą kwartę udało nam się wygrać nieznacznie 14:13. Od początku drugiej kwarty dało o sobie znać większe doświadczenie zespołu gospodyń, które zagrały bardzo konsekwentnie wykorzystując każdy nawet najmniejszy błąd naszej drużyny. Włoszki odskoczyły na kilka punktów i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. W naszej drużynie na razie brak wyraźnej liderki, która pociągnęła by zespół wyraźnie do przodu.

- Do przerwy graliśmy bardzo dobrze, realizowaliśmy nasze założenia, gdybyśmy trafili kilka rzutów z czystych pozycji to wynik byłby jeszcze lepszy. W połowie trzeciej kwarty straciliśmy 6 punktów z rzędu i Włoszki odskoczyły na 11 - 12 punktów. Agresywna obrona spowodowała, że pod koniec spotkania trochę zabrakło nam sił i spotkanie skończyło się wysokim zwycięstwem ekipy Włoch. Siła i doświadczenie były na pewno po stronie Włoszek - Macchi, Masciardi, Dacic, Ballardini - które jeżeli do drużyny dołączy Zara będą bardzo groźne podczas ME 2007. Niewątpliwie to bardzo pożyteczny sprawdzian dla naszej drużyny, takie doświadczenia będą na pewno procentować w kwalifikacjach - powiedział tuż po spotkaniu Krzysztof Koziorowicz.

Włochy - Polska 78:51 (13:14, 23:15, 21:14, 21:8 )

Punkty dla Polski: Kobryn 13, Pawlak 9, Żurowska 9, Chomać 5, Międzik 4, Karpińska 4, Lamparska 4, Leciejewska 2, Czubak 1, Mrozińska, Waligórska, Czarnecka.

Najwięcej dla Włoch: Masciardi 25 (5/8 za 3 pkt.), Ballardini 13.

Jutro około 12.00 statystyki z meczu Włochy - Polska

W pierwszym meczu naszej grupy doszło do niespodzianki bowiem uczestniczki Mistrzostw Świata Litwinki przegrały z Serbią i Czarnogórą 64:78.

ag

www.koszkadra.pl

Gmina Wymiarki jedna z ostatnich w I RANKINGU GMIN ZA 2007

NA STRONACH www.lubuskie.pl czytam analizy I RANKINGU GMIN za 2007

Gmina Wymiarki jedna z ostatnich

co tam czytamy o oswiacie w Wymiarkach

"""""Trzebiel, Przewóz lokują te gminy w ścisłej czołówce
województwa pod względem poziomu nauczania
w szkołach podstawowych.
Niepokojące jest jednak to, że w wielu gminach
z końcówki tabeli zaczyna powtarzać się schemat:
biedna gmina – niskie wydatki na edukację – kiepskie
wyniki sprawdzianu końcowego. Jest to niebezpieczne,
bo grozi powstaniem zamkniętego kręgu ubóstwa,
z którego coraz trudniej będzie się wyrwać.
Przykłady: gmina Maszewo – 81 miejsce w naszym
rankingu i 73 miejsce w rankingu wyników sprawdzianów
końcowych. Gmina Kolsko – 76 miejsce w naszym
rankingu i 77 miejsce w rankingu sprawdzianów
końcowych. Gmina Szczaniec – 78 miejsce w naszym
rankingu i 74 miejsce w rankingu egzaminów końcowych.
Gmina Stare Kurowo – odpowiednio 73 i 79
miejsce.

Gmina Wymiarki – 71 i 68 miejsce.

W przypadku tych biedniejszych gmin można wysnuć
wniosek, że stan wiedzy uczniów w mniejszym
stopniu bezpośrednio zależy od wydatków gminy na
oświatę, a w większym stopniu jest odbiciem ogólnej
sytuacji ekonomicznej gminy.

analiza ekonomiczna rankingu jest bardzo pouczajaca , jednak wymaga pewnej wiedzy "ekonomicznej i samorządowej " gdyż osoba nieprzygotowana nie bedzie wiedziala o co w tym wszystkim chodzi ,duzo jest tam zwrotów stricte fachowych ..zapraszam jednak do zapoznania sie z "ANALIZA RANKINGU " o Wymiarkach tez tam piszą

Widzew Łódź

PIŁKA NOŻNA Widzew pierwszy... skończy rundę
19.11.2007
Pierwsi zakończą rundę jesienną piłkarze Górnika i Widzewa, którzy rozegrają spotkanie piętnastej kolejki już w najbliższy piątek o godz. 20 w Zabrzu.

Zawodnicy Widzewa trenowali w sobotę na głównym boisku. Kilku piłkarzy narzekających na urazy miało indywidualne zajęcia w sali gimnastycznej, a niektórzy oddelegowani zostali na mecz rezerw. Ostatni raz trenował Andrzej Niewulis, który wraca do Suwałk. Wiele wskazuje na to, że ten osiemnastoletni obrońca reprezentacji juniorów, grający w trzecioligowych Wigrach, otrzyma ofertę z Widzewa i wiosną będzie zawodnikiem łódzkiego klubu.

Wcześniej widzewiacy przeszli kolejne sprawdziany szybkościowe i wydolnoś-ciowe pod wodzą dr. Jerzego Wielkoszyńskiego. Zdaniem trenera Marka Zuba, porównanie kolejnych testów wskazuje na wzrost dyspozycji fizycznej jego podopiecznych i pozwala indywidualizować treningi poszczególnych piłkarzy. Najszybszym zawodnikiem Widzewa jest nadal Adrian Budka, który ma najlepsze wyniki we wszystkich sprawdzianach.

Kilku piłkarzy pierwszoligowej kadry Widzewa wystąpiło w meczu rezerw, kończącym rozgrywki rundy jesiennej piątej ligi. Łodzianie przegrali z drugim zespołem Sokoła Aleksandrów 1:2. Gole zdobyli dla zwycięzców: Tomasz Kurstak w 15 i 90 min (z wolnego), a dla pokonanych Piotr Grzelczak w 65 minucie. Nie wykorzystali dogodnych szans bramkowych Mindaugas Panka oraz Alain Bono. W widzewskiej bramce wystąpił Jakub Hładowczak.

Widzew w niedzielę nie trenował, a dzisiejsze zajęcia zacznie o godz. 15. Wiadomo, że w Zabrzu nie wystąpią ukarany za kartki Ugo Ukah oraz Grzegorz Piechna, któremu Trybunał Piłkarski utrzymał karę odsunięcia od trzech spotkań. Po rezygnacji z Douglasa, kolejnym zawodnikiem, którego raczej nie zobaczymy w pierwszoligowym składzie, jest Bono.

Bogusław Kukuć - POLSKA Dziennik Łódzki

Wyniki I Mistrzostwa Wronek w Kręglach Klasycznych

Gratuluję wszystkim zwycięzcom i przegranym wspaniałych wyników i walki do ostatniego rzutu. Myślę że był to dobry sprawdzian szczególnie dla par przed zbliżającymi się MPPiM które odbędą się w dniach 13-14.1.2007 w Gostyniu.

Trofeo Birra Moretti:JUVE0-0k.5-4 Napoli,JUVE 0-0k.5-4 MilanTrofeo Birra Moretti

Napoli SSC - Juventus FC
AC Milan - przegrany pierwszego meczu
AC Milan - zwycięzca pierwszego meczu

Czas:
2008-08-21 (czwartek)
godz 20:30

Miejsce:
Napoli
Stadio San Paolo
Data otwarcia: 1959
Pojemność: 78 210
Wymiary boiska: 110 x 68 m
Oświetlenie: 900 lux
Nawierzchnia: trawa

Trofeo Birra MorettiZespoły zagrają ze sobą systemem każdy z każdym po 45 minut (2 x 22,5 minuty). Zwycięska drużyna otrzymuje trzy punkty, natomiast w przypadku remisu o wyniku decyduje konkurs tzw. shootoutów (karne podobne do hokejowych, gdzie bramkarza trzeba pokonać biegnąc z okolic 30 metra i oddając strzał do bramki w ciągu 6 sekund) Zwycięzca shoot-outów otrzymuje dwa punkty, przegrany jeden. Trofeum zabiorą ci, którzy zdobędą więcej punktów w ostatecznym rozrachunku. W przypadku równej ilości zadecyduje różnica bramek.

Innformacje można znaleźć także na http://www.trofeobirramoretti.it/ .

Zwycięzcy Trofeo Birra Moretti:
1997 - Juventus
1998 - Udinese
1999 - Parma
2000 - Juventus
2001 - Inter
2002 - Inter
2003 - Juventus
2004 - Juventus
2005 - Napoli
2006 - Juventus
2007 - Inter

mecz na żywo w TV:

ART Sport 3
C+ Fútbol
Canale 5
DigitAlb SuperSport 1

wszelkie błędy proszę kierować na PW - na pewno wprowadzę poprawki

-------------------

ciekawy sprawdzian i najlepsze jest to ze bedzie mi go dane obejrzec na Canale5.

mam nadzieje że tym razem pokonamy Milan i odwdzieczymy sie za wczorajsza porażkę

*Szkoły w gminie Babice*

Dla zainteresowanych:
Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów i egzaminów gimnazjalnych 2007 w szkołach na terenie Gminy Babice ZOBACZ

kalendarz 2008

To było nabazgrane 17 pażdziernika taka odezwa do narodu:

Pucharowy sezon 2007 mamy za sobą. Czas najwyższy zacząc planowac przyszłoroczne regaty. Na finale Pucharu Polski w Chełmie Śląskim zwróciłem się do jego uczestników o pilne śledzenie naszej strony internetowej.Nadszedł właściwy moment na sprawdzian naszej aktywności w spólnej pracy na rzecz Klasy Omega. Przed nami nowy sezon regatowy. Ktoś pomysli,że mamy mnóstwo czasu do maja. Nic bardziej mylnego.

Zwacam się do wszystkich żeglarzy z klasy omega.Do wszystkich mających własna jachty lub nie. Do planujacych starty w regatach Pucharu Polski i tych co sadzą, że z różnych powodów nie są w stanie uczestniczyc we wspomnianym cyklu imprez.
Na stronie internetowej zalogowanych jest ok 200 osób. Kazda uwaga będzie wnikliwie analizowana. Mamy już za obecny rok wyniki ankiet wypełnionych przez uczestników regat. Zależy mi na opiniach osob które nie mogły wystartowac w tegorocznym Pucharze w pełnej jego edycji.
Udział w tej ankiecie jest naszym obowiązkiem wobec kilku pokoleń żeglarzy od początku istnienia klasy. Jesteśmy dumnymi spadkobiercami 65 letniej historii Omegi. Tempo i styl życia stawia nowe wymagania wobec władz Stowarzyszenia Klasy Omega i organizatorów regat. Ponad tym wszystkim w ostatnich latach kluczową rolę zaczęli odgrywac rolę sponsorzy.Osoby prywatne lub firmy widzace sęs w finansowaniu najstarszej typowo Polskiej klasy żeglarskiej. Dzięki ich pieniądzom sporo załóg startuje z powodzeniem w naszych regatach.

Chcąc wprowadzic nową jakośc imprez regatowych jestem zobowiązany zwrócic się do Was o pomoc.

Podajcie w max 6 punktach z jakich powodów nie mogę startowac w cyklu Pucharu Polski.
Osoby startujace proszę o napisanie co można zmienic na lepsze .
Jeśli istnieją problemy finansowe ,sprzętowe, czasowe lub inne proszę o tym pisac.

Proszę o szczery komentarz i zrozumienie.

Wystarczy nacisnąc pole "komentuj"

Prezes Związku Klasy Omega
Mirek Górski

Proszę powiadomic telefonicznie,ustnie , listownie SMS-em , pocztą internetową jak najszersze grono osób o naszej ogólnopolskiej debacie na temat Omegi

A co wyszło mamy 12 stycznia 2008 i jest wielkie G.
Z tego co wiem większośc osób już planuje PPJK
bo tu raczej z medialności , sponsora generalnego itd będzie wielkie NIC
niewiadomo czy wogóle będzie kalendarz o pucharze niewspomnę więc Kuba zrobisz jak uważasz
Pozdrawiam

PS Jest prezesunio jest zarząd to cisnąć do nich Od czego oni są

UCHWAŁA KK NSZZ "S" ws. bieżącej sytuacji w kraju

Uchwała KK
nr 12/07
ws. bieżącej sytuacji w kraju

1. Wobec braku realizacji postulatów NSZZ „Solidarność” dotyczących:

- uwzględnienia realnego wzrostu płacy minimalnej co najmniej do 42% płacy przeciętnej w roku 2008 z jednoczesnym określeniem „ścieżki” wzrostu płacy minimalnej do 60% płacy przeciętnej;
- ustalenia przyszłorocznych wskaźników wzrostu płac w sferze budżetowej na poziomie co najmniej 10%;
- uchylenia ustawy o negocjacyjnym wskaźniku wzrostu wynagrodzeń w sferze przedsiębiorstw uniemożliwiającym wzrost płac w wielu zakładach pracy;
- przyjęcia kryteriów medycznych w rozwiązaniach ustawowych dotyczących emerytur dla pracowników pracujących w warunkach szczególnych bądź
o szczególnym charakterze;
- porozumień zawartych z NSZZ „Solidarność” w ostatnich miesiącach;

Komisja Krajowa postanawia rozpocząć przygotowania do ogólnozwiązkowych akcji protestacyjnych i powołuje w tym celu Krajowy Sztab Protestacyjny.

2. Komisja Krajowa upoważnia Krajowy Sztab Protestacyjny do przygotowania harmonogramu akcji protestacyjnej i jego realizacji, jeżeli do dnia 15 sierpnia br.
nie zostaną wynegocjowane satysfakcjonujące nasz Związek rozwiązania.

3. Komisja Krajowa podkreśla, że dotychczasowe propozycje strony rządowej
w zakresie wymienionych postulatów Związku nie tylko stoją w rażącej sprzeczności z ideą „państwa solidarnego”, ale potęgują rozwarstwienie społeczne, sprzyjają dumpingowemu zatrudnieniu i emigracji zarobkowej. Wobec wzrastających - także
w wyniku akcji Związku - wynagrodzeń w sferach pozabudżetowych, „oszczędzanie” na tych, którzy świadczą swoistą służbę publiczną jest szczególnie groźne i stanowi zaprzeczenie fundamentalnej dla nas zasady – „nigdy jeden przeciwko drugiemu”.

4. Komisja Krajowa wzywa rząd do realizacji zawieranych porozumień
z przedstawicielami Krajowych Sekretariatów i Sekcji Branżowych naszego Związku, w tym z Krajowym Sekretariatem Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”. Ich realizacja oraz odstąpienie od rządowego projektu ustawy o emeryturach pomostowych - to zasadniczy sprawdzian wiarygodności tego rządu i jego woli prowadzenia rzeczywistego, a nie pozorowanego dialogu.

5. Od realizacji naszych postulatów Komisja Krajowa uzależnia dalszy udział przedstawicieli Związku w pracach nad „Umową Społeczną”.

Gdańsk, 20 czerwca 2007 r.
Komisja Krajowa
NSZZ „Solidarność”
Sekretarz KK NSZZ „Solidarność”
(-) Jacek Rybicki

Zrobic wszystko z niczego

Otóż jest moja kariera w grze FM 2008 :-D Gram na dużej bazie i ogólnie dużo lig mam aktywnych ;-)
_____________________________________________________________________

W zimnej Anglii co chwilę coś się dzieję, nie inaczej jest na angielskich boiskach i w klubach. A coś ciekawego stało się również w Coca-Cola Championship 1.
"Polski trener przejmuje klub", "Chłopak zza Wisły chce odbudować honor drużyny z tradycjami", "Bigos na angielskich boiskach", "Do czarnej dziury wziął nawet oscypek"-takie były tytuły gazet w Anglii po objęciu posady menadżera w Yeovil przez niejakiego Sebastiana K. zwanego damdamdamdam... Seba13 :-P
_____________________________________________________________________

Szybko dowiedziałem się o planach drużyny, która chce zająć przyzwoite miejsce w 3 lidze angielskiej. Raczej podołam temu wyzwaniu, skoro na transfery dostałem aż 200 tys €.

To są transfery, których dokonałem na stan dnia 25.7.2007 rok. Przyznacie, że są bardzo ciekawe :-D
A oto skład po tych różnych manewrach:

Do tej pory rozegrałem 4 sparingi:
1:1 Berwick
4:0 Dumbarton
3:3 Dundalk
1:1 Rotheram
Więc jedno zwycięstwo i 3 remisy to nie najlepszy początek, ale się tym nie łamię bo zawodnicy muszą się zgrać :-) Ale raczej problemem jest niepewna obrona i słaba skuteczność w ataku. Ale jestem szczęśliwy, że zespół przyjął mnie ciepło i nasza współpraca układa się bardzo dobrze.
Jednym z ostatnich sprawdzianów miał być mecz z West Bromwich Albion. Wystawiłem skład i jazda: :-D
Ale nie zaczęło się najlepiej, od 16 minuty przegrywaliśmy po strzale Jonathana Greeninga. Niecałe 10 minut później wyrównaliśmy po strzale Marcha Birchama. Niestety 5 minut przed końcem 1 połowy gola na 2:1 dla przeciwników strzelił Ishmael Miller.
Na drugą połowę wyszliśmy zdeterminowani, ale nasze zapały w 63 minucie zgasił ponownie Greening. Na szczęście ten gol zadziałał na moich piłkarzy jak płachta na byka i w 75 minucie strzeliliśmy kontaktowego gola. D końca nic się nie zmieniło i przegraliśmy 2:3. Ale ja nie jestem załamany tym wynikiem, moja drużyna gra coraz lepiej ;-)

CDN.

AutoMapa 4.0 zwycięzcą testu nawigacji Komputer Świat

W ostatnim numerze dwutygodnika „Komputer Świat” (12/2007) przeprowadzony został test nawigacji samochodowych. Po rzetelnych i dokładnych analizach wszystkich możliwych właściwości map, testerzy przyznali AutoMapie 4.0 pierwsze miejsce w rankingu, a także wyróżnili produkt certyfikatem jakości. Producenci systemów do nawigacji stanęli przed nie lada sprawdzianem. Jedno z najbardziej poczytnych pism komputerowych postanowiło wyłonić najlepszy z siedmiu testowanych systemów do nawigacji samochodowej. „Komputer świat” sprawdził i ocenił wygodę obsługi, łatwość wyznaczania trasy oraz reakcję programów podczas samego procesu nawigacji. Na ocenę wpływały czynniki takie, jak łatwość wyszukiwania punktów trasy czy możliwość zapisywania własnych miejsc na mapie. Punktowana była również szybkość aplikacji i jej obliczeń, a także jakość i celność komunikatów głosowych.

Długo oczekiwana najnowsza wersja programu do nawigacji – AutoMapa 4.0 – została odebrana bardzo pozytywnie. Doceniono poprawiony interfejs i zoptymalizowane działanie aplikacji, a także nową, ładną szatę graficzną i funkcjonalność. Bardzo wygodna obsługa i szybkie działanie, nawet na starszych urządzeniach, sprawiły, że AutoMapa zajęła w teście pierwsze miejsce.

„Komputer Świat” pokazał, jak krok po kroku zainstalować AutoMapę i jak ją obsługiwać. W szczegółowych wynikach testu ustanowiono, że bardzo dobra jakość idzie w parze z celującą ceną. Produkt otrzymał najwyższą ocenę ze wszystkich systemów dostępnych na rynku. Ponadto wyróżniono go znakiem „JAKOŚĆ – Komputer Świat zwycięzca”.

„Jestem bardzo zadowolony z wyników testu „Komputer Świata”. AutoMapa 4.0 była przez nas starannie przygotowywana. W efekcie udało nam się stworzyć produkt najwyższej jakości, przy zachowaniu rozsądnej, atrakcyjnej ceny. Nie spoczywamy jednak na laurach – cały czas aktualizujemy i ulepszamy nasz produkt” – mówi Witold Fedorowicz, Prezes Zarządu Geosystems Polska.

AutoMapa 4.0 EU to mapy 21 krajów Europy, 650 tysięcy kilometrów polskich dróg, ponad 100 tysięcy miejscowości i ponad 460 planów miast z kształtami budynków i punktami adresowymi.

Źródło: AutoMapa

Typy i Analizy ATP & WTA Tour [04.01.09-12.01.09]

Spotkanie: Mikhail Youzhny - Igor Andreev
Typ: 1
Kurs: 2.10
Bukmacher: Unibet

Bardzo ciekawe spotkanie dwóch rosyjskich tenisistów. Według bukmacherów faworytem jest Andreev, ale ja się nie do końca z tym zgodzę. Być może gdyby mecz był na nawierzchni Clay, albo rozgrywany był w środku sezonu to co innego. W obecnej sytuacji stawiam jednak na Youzhego. A dlaczego? Wystarczy porównać grę obu tenisistów na początku sezonu przez ostatnie kilka lat.
Andreev - Rok 2008 od razu dwie porażki w 1 rundzie najpierw w Doha z Thomasem Johanssonem 0-6, 1-6 (!), później z Gasquet w Sydney 3-6, 6-7, w AO tylko 3 runda, a poźniej dalej bardzo kiepściutko dopóki nie zaczął się sezon na caly'u. Rok 2007 - 2 runda Chennai, 1 runda AO, 1 runda Costa de Sauipe, QF w Vina del Mar i później dopiero przyzwoita gra jak rozpoczęły się meczyki na Clay'u. Rok 2006 - 1 runda Zagrzeb, 1 runda Doha, 3 runda AO no i wyjątek mały Finał w Sydney. Ten wynik był jego najlepszym w tamtym sezonie, ogólnie bardzo niedudanym.
Youzhny - Rok 2008 Wygrana w Chennai i pamiętny pogrom Nadala w finale 6-0, 6-1, później QF w AO, QF w Marsylli. Dalej już jednak w zeszłym sezonie nie szło Mikhailowi. Borykał się także z kontuzją, a końcówka sezonu już zupełnie nieudana. Rok 2007 QF w Doha, 3 runda AO, SF w Zagrzebiu, QF w Marsylli, Wygrana w Rotterdami, Finał w Dubaju itd. itd. Rok 2006 nieco słabszy. Na początek dwa QF w Doha i Zagrzebiu, ale porażka w 1 rundzie w AO, potem bez rewelacji.
Podsumowując. Jest to pierwszy mecz dla każdego w nowym sezonie i jak widać na podstawie minionych lat zdecydowanie lepiej w takich sprawdzianach spisuje się Youzhny. Do tego jest to gracz o wiele lepiej spisujący się na nawierzchniach twardych, w czym widze kolejną przewagę nad Andreevem, odnoszącym sukcesy głównie na Clay'u. Dodatkowo Andreev w Doha startował 3 razy i nie wygrał ani jednego meczu. Widać atmosfera szejków i "Kataru" mu nie leży w H2H 1-1, ale mecz który wygrał Igor skończył się kreczem Youzhnego. Warunki fizyczne porównywalne, wiek również, doświadczenie lekko przemawia za Youzhnym, który gra profesjonalnie o 3 lata dłużej. Kurs ciekawy, więc czemu nie spróbować?? Polecam!

Dlaczego nikt nic z tym nie robi?

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU

z dnia 7 września 2004 r.

w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych

(Dz. U. z dnia 13 września 2004 r.)

§ 58. Informator, o którym mowa w art. 9a ust. 2 pkt 1b ustawy, zawierający w szczególności opis zakresu egzaminu maturalnego dla danego przedmiotu oraz kryteriów oceniania i form przeprowadzania egzaminu maturalnego, a także przykładowe zestawy zadań egzaminacyjnych, jest ogłaszany nie później niż do dnia 1 września roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym jest przeprowadzany egzamin maturalny.

Z tego co wiem, to do dziś nic się w tej ustawie na ten temat nie zmieniło.I skoro ja w tym roku szkolnym zdaję maturę, to dlaczego dopiero we wrześniu 2006 roku dowiaduje się jak ma wygladać moja matura?Która jest zupełnie inna niż ta zdawana w 2006 roku?! Jak mogło do czegoś takiego dojśc?!Teraz my, maturzyści jesteśmy pokrzywdzeni.Bo prawo zaczęło się cofać..

A nie są to wcale małe zmiany.Porównując egzamin maturalny pisemny rozszerzony z poprzedniego roku, a dzisiejszy jest to duża strata dla uczniów.Wcześniej uczeń zdawał poziom podstawowy, a jeśli chciał zdawać rozszerzenie, to po prostu pisał dodatkowy arkusz.Przy czym na podstawie aby zdać, musiał zdobyć 30%.Rozszerzenie zdawał jeżeli miał choć 1%.Ale zdał.Dziś maturzysta zdający rozszerzenie, pisze od razu poziom rozszerzony i tez aby zaliczyć musi mieć 30%.I nie ma co się oszukiwać, ale te 30% na podstawie łatwiej jest zdobyć niż 30% na rozszerzeniu.Myślę,że jest to krzywdzące.
Również bardzo dziwnym posunięciem jest przelicznik procentowy z roszerzenia na podstawę, który znajduje się tu:
http://www.cke.edu.pl/images/stories/Ma ... wyniki.pdf
Bo jak 30% z podstawy może równać się 30% rozszerzenia?!Przelicznik ten jest bardzo niekorzystny dla poziomu rozszerzonego, tak więc i uczniowie zdający rozszerzenie są w niekorzystnym położeniu.
Nie mówiąc juz o uczelniach.Na co będą patrzeć przy naborze kandydatów do szkół?Na to, jaki to poziom, czy ile punktów uczeń zdobył?Czy osoba zdająca rozszerzenie będzie tak samo rozliczana jak na podstawie?To definitywnie krzywdzi maturzystów rozszerzonych..
Minister wymyśił jakąś dziwną amnestię.Dlaczego?Bo w ten sposób sam przyznaję się do swojego błędu!Sam dobrze widzi, że to co się dzieje jest bezsensu i jest to straszne! I oczywiście tylko matura 2007 będzie tak wyglądała..Następne znów się zmienią.Na lepsze? Nie wiem, ale już wolę nie pytać..

Francja - Nantes

7.7.2007

Już pierwszego dnia mojej kadencji jako trenera Nantes, czekał mnie sprawdzian. Graliśmy na wyjeździe z austriackim klubem- FC Karnten. Byliśmy faworytami tego spotkania i nie widziałem innej możliwości niż wygrana mojej ekipy. Zawodnicy byli trochę podmęczeni, ale przecież to nie jest wymagająca drużyna.

Mecz nie zaczął się jedank dobrze, ponieważ już w 14 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bramkę dla gospodarzy zdobył Burgstaller. Moi zawodnicy byli rozjuszeni i poszli z groźnym atakiem. Już w 16 minucie udało nam się zremisować. Strzał z pola karnego oddawał Bagayoko, bramkarz obronił, ale na dobitkę był Da Rocha i wyrównał stan spotkania. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1-1.

Druga połowę zacząłem od zmian. Cała podstawowa jedenastka opuściła boisko, a na murawie pojawiły się "rezerwy". Byli prawie w pełni sił, co było widać na boisku. W 51 minucie, strzałem zza pola karnego Sekour dał nam prowadzenie! Piękne uderzenie Marokańczyka. Poszliśmy za ciosem i w 55 minucie otrzymaliśmy rzut karny, a na gola zamienił go Youssef Sekour. To była druga jego bramka w tym spotkaniu i prowadziliśmy już 3-1! W 66 minucie padła bramka dla Karnten, ale nie została uznana poniważ Burgstaller był na spalonym. Co się odwlecze to nie uciecze...Ten sam zawodnik w 73 minucie, po strzale głową z rzutu rożnego dał szanse gospodarzom na korzystny wynik! Wszystkie nadzieje Austriaków rozwiał w 84 minucie Moullec, po przepięknym strzale w okienko z rzutu wolnego. Graczy Karnten dobił jeszcze w 90 minucie Bekamenga, a w doliczonym czasie gry bramkę na 5-3 zdobył Riegler.

Mecz skończył się wynikiem hokejowym- 5:3, ale cieszy mnie to zwycięstwo, ponieważ pokazaliśmy, że potrafimy zdobywać bramki. Obrona grała niepewnie, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy dopuszczali do wielu strzałów gospodarzy. Mam nadzieje, że formę utrzymamy w następnych sparingach.

7.7.2007, godz. 15.30, Sportzentrum Fischl, Klagenfurt
FC Karnten [AUS] - FC Nantes Atlantique [FRA] 3:5 (1:1)

Burgstaller- 14' (1:0)
Da Rocha- 16' (1:1)
Sekour- 51' (1:2)
Sekour- 55'kar. (1:3)
Burgstaller- 73' (2:3)
Moullec- 84' (2:4)
Bekamenga- 90' (2:5)
Riegler- 90' (3:5)

Gracz Meczu: Youssef Sekour (Nantes), ocena: 9

Wypowiedzi pomeczowe:

Youseff Sekour (Nantes): Cieszy mnie oczywiście to, że strzeliłem dwie bramki, ale najważniejsze jest dobro drużyny, więc nie patrze zdobywam gole, czy też nie. Równie dobrze mógł ktoś inny je strzelić.

Guillaume Moullec (Nantes): Moja bramka była rzeczywiście ładna, ale bez przesady. Wystarczy spojrzeć jak rzuty wolne strzelają Ronaldinho, czy też Juninho. Na pewno bramka cieszy, ale to tylko sparing. Najważniejsza i tak będzie liga.

Guidi Burgstaller (Karnten): Mało kto się spodziewał, że stawimy czoło tak wymagającemu przeciwnikowi. To nic, że nie udało się tego meczu wygrać, choć na pewno nie byliśmy słabsi od Nantes. To przecież wielki zespół, a my do tego grona jeszcze się nie zaliczamy.

COS NA TEMAT GONITWY DERBY 2007

Gonitwa szósta - DERBY PÓŁKRWI - klasyczny dystans 2400 metrów, dziesięć koni i to same naj..... Zapis otwiera drobna, szlachetnej budowy Askania (M. Mioduszewska) wychowana w Janowie Podlaskim. Po dobrym początku sezonu kompletnie zawiodła w dwóch startach. Odrodziła się w nagrodzie Arabelli, kończąc na czwartym miejscu, po doskonałym dla niej wyścigu. Kryzys ma już za sobą i należy liczyć na jej udany występ. Kolejnym koniem jest Decyma (A. Kulikowski) - siostra zeszłorocznego derbisty Decybel II. W Oaksie poprowadziła bardzo mocnym tempem, tracąc siły w końcówce wyścigu. Teraz jednak jest w lepszej formie i będzie bardzo groźna. Wiceprezydent - ochabski Akcent (M. Kryszyłowicz) to bardzo atletyczny, urodziwy ogier. W tym sezonie jeszcze nie wygrał. W Nagrodzie Prezydenta Wrocławia mocno atakował pierwsze miejsce, walcząc z Babilonem. Niestety zrobił to za późno. Dzisiejsi rywale będą dla niego zbyt wymagający. Rzeczniańska Wabena (A. Stasiak) jest faworytką tej gonitwy. Trzy starty - trzy zwycięstwa i to najważniejsze do tej pory - Nagroda Arabelli - Oaks. Klacz posiada wszystkie walory klasowego konia - siła i spokój. Dysponuje przyspieszeniem i nie boi się dystansu. Wyhodowany przez Tomasza Turę Baskir to bardzo chimeryczny koń. Od samego początku treningów pracuje z nim dzisiejszy jeździec - Patrycja Szczepańska. Ogier zwyciężył w dwóch gonitwach lecz styl wygranych nie stawia go w roli faworyta. Pozostałe gonitwy (przynajmniej jedna) zostały przegrane z winy jeźdźca. Kolejny koń prywatnej hodowli (Stefan Polednia) - Deroczka (K. Wójcik), to rzetelny grupowy koń. Do tej pory rywalizowała jednak z przeciętnymi końmi. Jej przedderbowy sprawdzian legł w gruzach, gdy po starcie jeździec zatrzymał konia. Jaki był cel takiego zachowania, niewiadomo. Na pewno klacz może próbować walczyć o płatne lokaty ale nie o zwycięstwo. Kolejny uczestnik, tym razem wyhodowany w SK Ochaby, to wymagająca Grawitacja (A. Wyszyńska). Fantastyczny wynik osiągnięty w Nagrodzie Arabelli - Oaks - drugie miejsce, świadczy o olbrzymich możliwościach tego konia. Cały dystans trzymała się blisko prowadzącej Decymy by na ostatnich metrach przegrać z Wabeną. Kary ogier Babilon zgromadził na koncie dwa łatwe zwycięstwa. Jednak klasa ogierów od wielu lat wśród koni półkrwi jest zdecydowanie słabsza od klaczy. Dosiądzie go Austriaczka - C. Fraisl, która doprowadziła go do wygranej w Nagrodzie Prezydenta Wrocławia. Niestety przy tak mocnej obsadzie, rola Babilona może ograniczyć się do walki o niższe płatne lokaty. Kuchennymi drzwiami do grona pretendentów o "Błękitną Wstęgę" dostała się gniada Mila (zmiana jazdy - J. Domańska). Klacz do tej pory ścigała się na dystansach 1600 - 1700 metrów. Nie mieliśmy możliwości obserwowania jej w konfrontacji z mocniejszymi rywalami i na dłuższych dystansach. Dlatego ocena jej aktualnej formy to jeden wielki znak zapytania. Ostatnim uczestnikiem Derby 2007 jest wyhodowana w Janowie Podlaskim kara Emeralda (B. Żechowski). Bardzo zawiódł jej sympatyków występ w Oaks. Zaledwie piąte miejsce to jak na nią bardzo słabo. Zwycięstwo było poza zasięgiem ale drugie - trzecie miejsce bardzo realne. Klacz posiada duży potencjał, który powinna zaprezentować w niedzielę.
Faworyci: Wabena, Grawitacja, Emeralda, Askania, Baskir.

(kopia za strony WTWK PARTYNICE)[/b]

Twój własny Dzień Swira

CYKADelA, normalność to pojęcie względne...

Zanim wyjdę z domu, to po kilka razy sprawdzam, czy mam wszystko, co powinnam mieć (zwłaszcza np. przed egzaminem czy wyjazdem na dłuższy okres z domu).

Obciąganie bluzek jest na porządku dziennym (zwłaszcza moja wychowawczyni- polonistka- jest uczulona na widok "gołych brzuchów" a ja, pomimo, że nie noszę krótkich bluzek, to i tak zawsze je obciągam )

Oprócz tego, ostatnio, np. przy oglądaniu telewizji, nie wchodzę na tapczan, tylko siadam sobie na podłodze oparta o łóżko W ogóle lubię siedzieć na podłodze

Na ławce w szkole koniecznie muszę mieć w rogu stolika książkę, na niej zeszyt, na nim piórnik. Najgorzej jest, jak wszystko muszę mieć otwarte- nie lubię bałaganu na ławce...

No i oczywiście noszę książki do wszystkich przedmiotów, dzięki czemu mój plecak jest cięższy niż pozostałych

Często bawię się pierścionkiem, który dostałam od brata na któreśtam urodziny, czasem jest mi z tym strasznie głupio, gdy np. rozmawiam z kimś, ale w dłoniach wciąż "mielę" pierścionek

Sprawdzenie wyciszenia komórki przed wejściem do miejsca, w której nie wolno jej używać (do kościoła nigdy raczej nie biorę ) to już chyba nawyk wielu osób, aczkolwiek z praktyki wynika, że nie wszystkich...

Gdy zasypiam, to zawsze muszę "przytulić" się do rożka kołdry, tudzież zamiast niego wziąć sobie jaśka... I zawsze zasypiam twarzą do ściany, obojętnie, na którym boku, byle blisko ściany

Maniakalnie poprawiam wszystkich, że mówi się "wziąć", a nie "wziąść" (moja koleżanka myślała, że w ogóle to pisze się "wziąźdź" )

Gdy muszę np. się uczyć czy czytać lekturę, która nie za bardzo mnie ciekawi, okazuje się, że mam masę świetnych książek w domu, o których istnieniu wcześniej nie wiedziałam Oczywiście później i tak o nich zapominam... Aż do następnej nudnej lektury

Jako określenie "ilości" stosuję wyrażenie "pół tony"- np. "Teraz to tu będzie pół tony reklam"(najczęściej odnośnie Polsatu tudzież TVN-u) lub "Mam pół tony zadania z matmy" itp.

Moje ulubione słowa w wypracowaniach: bowiem, aczkolwiek, tudzież, jednakże, także, również, owszem A w smsach kocham pisać "najprawdopodobniej" bez słownika

Moim ukochanym znakiem interpunkcyjnym jest wielokropek (najczęściej stosowany również w rozmowach na gadu), natomiast w pracach pisemnych bardzo lubię stawiać pytania retoryczne...

Poprawianie błędów innych (językowych, ale też i rzeczowych)

Dokańczanie myśli innych, zanim oni sami to zrobią, wstawianie za nich słów itp.

Stosowanie skrótów myślowych (czasem aż za dużych )

Analizowanie każdej rozmowy (zwłaszcza ważnej) na pięćset różnych sposobów i zastanawianie się: "co by było, gdybym powiedziała wtedy..."

Sentyment do ważnych rozmów. Potrafię przechowywać po kilka lat ważne listy, rozmowy na gg czy maile

Na razie chyba tyle

Nigdy nie sprawdzam posta przed wysłaniem, potem go edytuję po kilka razy, bo zawsze znajdę jakiś błąd Ten dopisek jest tego potwierdzeniem

Specyficzna pamięć Zawsze, gdy już coś skończę, przypomina mi się, że czegoś jednak nie napisałam Ten post był chyba zmieniany z 10 razy

Nie lubię sie spóźniać. Zazwyczaj nie dość, że wychodzę wcześniej, to jeszcze idę szybciej, w wyniku czego jestem jakieś 5 minut za wcześnie i czekam

O, i jeszcze mówienie przed każdym sprawdzianem, klasówką itp.: "Ja nic nie umiem!"

[ Dodano: 04-05-2007, 00:04 ]

PORADNIA ZAPRASZA, SPRZĘT NIE DZIAŁA

tvn24.pl, Metro
PORADNIA ZAPRASZA, SPRZĘT NIE DZIAŁA
Sprawdź który mammograf nie wykryje raka
Fot. TVN24Rak piersi zabija kilka tysięcy Polek rocznie.
Na nic program wczesnego wykrywania nowotworu piersi. Niewłaściwie działa co czwarty mammograf w poradniach opłacanych przez NFZ i pacjentki nie mogą liczyć na pewną diagnozę. Każdego roku na raka piersi zapada 10 tysięcy Polek, tylko u co piątej wykrywa się go odpowiednio wcześnie, gdy terapia daje niemal pewność wyleczenia.

Aby wcześniej wykrywać niebezpieczne zmiany, został wdrożony specjalny, ogólnopolski program. Jego ważnym elementem jest bezpłatna mammografia, na którą raz na dwa lata zaprasza się wszystkie panie powyżej pięćdziesiątki. Okazuje się jednak, że te badania mogą mylić.

Raport opublikowany przez centralny ośrodek koordynujący program jest alarmujący: kontroli nie przeszło aż 70 z niespełna trzystu placówek, które za pieniądze z NFZ w 2008 roku prowadziły badania mammograficzne.

Oznacza to, że co czwarta poradnia może nie wykryć choroby, nawet jeśli kobiety odpowiednio wcześnie zgłoszą się na badania.

Poradnie z niesprawnym mammografem

Najwięcej problemów z badaniami i ze sprzętem mają poradnie w woj. lubelskim i zachodniopomorskim . Tam co druga ma źle działający sprzęt. Jeszcze gorzej jest w świętokrzyskim: tam poradni w ogóle jest tylko 5, a 2 z nich nie przeszły kontroli. Nie wiele lepiej przedstawia się sytuacja w województwie małopolskim, tam testu nie zaliczyła prawie co czwarta poradnia.
Podobny audyt przeprowadzono juz w 2007 roku. Wyniki były podobnie szokujące. Sprawdzianu nie zaliczyło 111 ośrodków, czyli prawie 40 procent wszystkich poradni.

Jak pisze Metro - Ministerstwo Zdrowia przez rok szkoliło specjalistów i naprawiało sprzęt. Efekt jest - ale wciąż co czwarta poradnia ciągle nie zdaje egzaminu.

Według dziennika, wyniki kontroli nie robią wrażenia na Narodowym Funduszu Zdrowia: wiele z oddziałów Funduszu podpisało umowy także z tymi poradniami, które nie potrafią skutecznie wykrywać raka. Dlaczego? - NFZ ma własne kryteria przy podpisywaniu kontraktów, które zapewniają odpowiednią jakość świadczeń medycznych. Wyników kontroli nadzoru specjalistycznego wśród tych wymogów nie ma – mówi Andrzej Troszyński z biura prasowego NFZ.

Resort zdrowia: może inspektor sanitarny coś poradzi?

Według dziennika "Metro", pomysłu na rozwiązanie problemu nie ma też Ministerstwo Zdrowia. - Dotarła do nas dopiero część danych, czekamy na ich uzupełnienie. Ale wystąpiliśmy do NFZ o informację, jak oddziały wykorzystały wiedzę z raportów - mówi rzecznik resortu Jakub Gołąb, i podsuwa nowy trop: - Może problemem może powinien zająć się główny inspektorat sanitarny?

- To, co dzieje się po raz kolejny wokół mammografów, to skandal i próba zamiecenia całej sprawy pod dywan. To nie do pomyślenia, że NFZ ma świadomość niskich standardów wykonywanych badań i godzi się na to. Pacjentka takiej poradni ma prawo domagać się odszkodowania od NFZ - mówi gazecie Wanda Nowicka, przewodnicząca Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

aga/sk

Łatwiejsza matura się opłaci

Jeśli będziesz zdawał trudniejszą maturę, możesz mieć mniejsze szanse na studia - wynika z nowych przepisów przygotowanych przez MEN.

Dotąd maturzyści musieli najpierw zdawać egzaminy maturalne na poziomie podstawowym (łatwiejszym). Kto chciał, mógł dodatkowo zdawać poziom rozszerzony (trudniejszy). Uczelnie ustalały zasady rekrutacji różnie: czasem wymagały tylko zaliczonego łatwiejszego poziomu, ale na kierunkach bardzo obleganych często wymagały zdanych egzaminów na obu poziomach.

Minister edukacji Roman Giertych ostatnio zmienił zasady. Od 2007 r. maturzysta musi wybrać: albo zdaje poziom podstawowy, albo rozszerzony. Ma być taniej i szybciej, bo będzie około miliona prac do sprawdzenia mniej.

Uczelnie i MEN zdały sobie jednak sprawę, że będzie kłopot. Bo jak potraktować maturzystę, który zdawał maturę trudniejszą, jeśli na kierunku, który sobie wybrał, będzie wystarczała matura z poziomu łatwiejszego?

MEN zaproponował więc przelicznik ocen z matury rozszerzonej na podstawową. Niestety, z tabeli wynika, że ryzyko zdawania poziomu rozszerzonego nie opłaca się, np. 70 proc. punktów z poziomu trudniejszego (to wysoki wynik) przeliczone zostanie na 74 proc. poziomu podstawowego (wynik średni), a 80 proc. z rozszerzonego (bardzo wysoko) na 83 proc. podstawowego (nadal średnio).

Robert z Gorzowa dostał się na prawo na Uniwersytecie Szczecińskim. Na tegorocznej maturze z polskiego podstawowego dostał 67 proc. punktów. Z polskiego rozszerzonego 49 proc. punktów. Według nowych reguł MEN, gdyby Robert zdawał tylko trudniejszy poziom polskiego, to jego 49 proc. punktów przeliczono by (na podstawie tabelki) na zaledwie 56 proc. na poziomie podstawowym. - Z takim wynikiem pewnie nie dostałbym się na te studia! - mówi.

- Ta punktacja nie zaszkodzi wybitnym, ale przeszkodzi średnio dobrym, za to ambitnym, bo zdecydują się na poziom trudniejszy - ocenia Jerzy Woźnicki, prezes Fundacji Rektorów Polskich.

Co na to maturzyści? Na internetowym forum Gazeta.pl oburzenie.

- Bardziej opłaca się zdawać podstawową maturę - napisała forumowiczka el.

Elżbieta z Krakowa, matka tegorocznego maturzysty: - Mój syn zdawać będzie egzaminy trudniejsze, bo chce się dostać na oblegane prawo. Jak mu się nie uda, pójdzie na geografię, a tam wystarczy podstawowy poziom. Więc na przeliczeniu punktów straci i może się nie dostać i na ten drugi kierunek.

- Egzamin na poziomie rozszerzonym zostanie zmieniony i będzie zawierał treści z poziomu podstawowego, a więc będzie łatwiejszy. Czyli przelicznik nie będzie krzywdzący - uspokaja kierownik wydziału matur w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Barbara Czarnecka-Cicha. Jednak przyznaje: - Porównywanie obu egzaminów przypomina trochę porównywania skoku wzwyż ze skokiem w dal.

- Niestety, nowy system prawdopodobnie sprowokuje uczelnie do uzupełniania rekrutacji o dodatkowe sprawdziany - mówi Woźnicki.

Grzegorz Gołębiewski, rzecznik Uniwersytetu Szczecińskiego:- Zmienimy system rekrutacji. Tak, żeby preferować tych ambitnych kandydatów.

(gazeta.pl)czyżby za chile miało być coraz lepiej... :-k

Przygotowania reprezentacji Polski do ME 2007

Rzeź w Krośnie: Polska - Estonia 92:27! (relacja)

W pierwszym z serii trzech spotkań kontrolnych reprezentacja Polski koszykarek rozgromiła Estonię aż 92:27. Mecz, podobnie jak dwa kolejne w sobotę i niedzielę, rozegrany został w Krośnie. Dla polskiego zespołu jest to pierwszy sprawdzian przed wrześniowymi eliminacjami do finałów Mistrzostw Europy 2007.

Wynik meczu otworzyła Anna Wielebnowska, która pewnie wykonała dwa rzuty osobiste. Pierwsze punkty dla Estonii padły po półtorej minuty gry, kiedy to dwa „oczka” również z wolnych zdobyła kapitan tego zespołu – Eva Moldre. Od tego momentu zaczęła się świetna passa Polek, które rzuciły dziewiętnaście punktów z rzędu. Stało się tak za sprawą m.in. dwóch „trójek” pod rząd w wykonaniu Pauliny Pawlak i Emilii Lamparskiej. Estonki przerwały serię reprezentacji Polski dopiero na trzy minuty przed końcem kwarty. Jednak błyskawicznie na punkty przyjezdnych rzutem za trzy punkty odpowiedziała Alina Słabęcka. Ostatecznie pierwsza kwarta spotkania zakończyła się wysokim prowadzeniem Polek.

Drugą część spotkania podopieczne Krzysztofa Koziorowicza rozpoczęły od zdobycia piętnastu „oczek” z rzędu. Bardzo dobra gra Polek w defensywie zaowocowała aż czterokrotnym wymuszeniem na Estonkach błędu 24 sekund. Reprezentacja gości swoje pierwsze punkty w tej kwarcie zdobyła dopiero po czterech minutach gry, gdy z rzutu osobistego trafiła Alexandra Skorohhodova. Jednak kolejne punkty znowu zdobywały Polki – dobrą serię zanotowała zwłaszcza Aleksandra Chomać, która uzyskała siedem punktów z rzędu. Jedyne w końcówce tej części meczu dwa punkty dla reprezentacji Estonii uzyskała najlepsza zawodniczka gości w tym spotkaniu - Marika Anderson.

W drugiej połowie tempo gry spadło. W trzeciej i czwartej kwarcie zawodniczki obu ekip prezentowały jedynie rażącą nieskuteczność pod koszami. Trzecią część spotkania – jak i pozostałe trzy – wygrała reprezentacji Polski w stosunku 16:9, jednak ta kwarta była najbardziej wyrównana spośród pozostałych. Pierwsze punkty w czwartej kwarcie zanotowano dopiero po trzech minutach gry, a cała ta część spotkania zakończyła się niskim wynikiem 17:6 dla Polski.

Ostatecznie dzisiejszy pojedynek zakończył się wysokim zwycięstwem Polek, które pokonały Estonki w stosunku 92:27. Najwięcej punktów dla reprezentacji Polski zdobyły Aleksandra Karpińska i Elżbieta Międzik. Bardzo dobrze spisały się także Aleksandra Chomać i Joanna Czarnecka. Dla zespołu Estonii najwięcej „oczek” zdobyła Marika Anderson, którą próbowała wspierać Alexandra Skorohhodova.

Piątkowy mecz był pierwszym z trzech meczów, która polska kadra rozegra z Estonkami. Kolejne mecze rozegrane zostaną już w sobotę i niedzielę również w Krośnie. Oba pojedynki rozpoczną się o godzinie 18.00.

Polska - Estonia 92:27 (30:8, 29:3, 16:10, 17:6)

Polska: Elżbieta Międzik 18, Aleksandra Chomać 16, Joanna Czarnecka 13, Aleksandra Karpińska 10, Alina Słabęcka 9, Anna Wielebnowska 8, Paulina Pawlak 7, Natalia Mrozińska 6, Emilia Lamparska 5, Natalia Waligórska 0, Katarzyna Dłużyk 0, Edyta Błaszczak 0.

Estonia: Anderson 10, Skorohodova 5, Kostla 4, Saarnit 3, Rannaveski 2, Moldre 2, Okuneva 1.

(źródło: www.sportowefakty.pl )

FC Barcelona vs Chelsea Londyn FC

Korzystając z chwili przerwy między odrabianiem lekcji i przygotowywaniem się do kolejnych sprawdzianów (stąd tak późny mój komentarz) pozwolę sobię na bardziej dogłębną analizę pierwszego spotkania Chelsea Londyn z FC Barceloną w Champions League sezonu 2006/2007. Mecz ten odbył się jak wszyscy wiemy na Stamford Bridge w Londynie. Przy komplecie publiczności jedenastka naszych ulubieńców w niebieskich koszulkach wybiegła przeciw jedenastce zawodników Barcelony, ubranych tym razem w pomarańczowe trykoty. Między słupkami w tym jakże ważnym meczu stanął z konieczności nasz trzeci bramkarz Hilario. Zabrzmiał dumny hymn Piłkarskiej Ligi Mistrzów. Na twarzach naszych zawodników widać było pełne skupienie. Chwila na wymianę grzeczności z przeciwnikiem, zrobienie pamiątkowego zdjęcia i gwizdek sędziego oznajmiający początek spotkania

Początkowe minuty bardzo spokojne, typowe badanie się przeciwników. Pierwsza zaatakowala Chelsea, John Terry przyspieszył i stworzył przewagę liczebną na połowie Barsy ale nic z tego wielkiego nie wynikło. Na szczególną uwagę zasługuje wspaniały poziom Boulahrouza, który nie dał wogóle pograć Ronaldinho, z łatwością odbierając mu piłkę. Bardzo dobrze również zaprezentował się Essien świetnie odbierając piłkę i ruszając na stronę przeciwnika. Niestety w głupi sposób tracił piłkę. Barsa po okresie przestoju również zaatakowala jednak po strzale Messiego wspanoałym refleksem wykazal sie Hilario.Warta odnotowania jest również kontuzja Drogby, który dostał mocny cios w twarz. Prawdę mówiąc martwiłem się, że Didier zejdzie z boiska, tak się jednak na szczęście nie stało. Do przerwy wynik 0:0 pozostał niezmienny.

15 dlugich minut przerwy i początek drugiej połowy. 47 minuta i szał radości Drogba po podaniu Ashley Cole'a wspaniale odwrócił się z piłką ogrywając Puyola i huknął nie do obrony 1:0 Ależ wspaniale zaczęła się ta druga połowa. Chelsea jakby uskrzydlona tym wynikiem chciala pójść za ciosem, jednak Shevchenko fatalnie spudłował, a Essien stracił glupio piłkę. Sytuacja około 55 minuty się wyrównała i Barsa starała się podnieść po tym ciosie. Widoczny byl jednak brak Etoo. Gudjohnsen został zmieniony przez Iniestę (warto odnotować wielki aplauz dla niego na SB - Gudi pamiętamy co dla nas zrobiłes ) tym razem jednak to nie był Twój dzień. Rijkard wprowadził chwilę później jeszcze Guliego jednak to nie pomogło. Chelsea wciąż wspaniale grała w destrukcji a tam pierwsze skrzypce grali Makelele i Essien. Mecz zbliżał się do końca. Hilario wykazal się jeszcze kilka razy refleksem broniąc strzał z wolnego Ronaldinho. Jose Mourinho wprowadził jeszcze Robbena i Kalou jednak nie wnieśli oni już nic więcej do mecz.

Koniec ! Skromne bo skromne ale jakże ważne zwycięstwo. Brawo Chelsea ! Brawo cala drużyna! Naprawdę charowali wczoraj za dwóch. Sądze, że brak Cecha bardzo chłopaków zmobilizował. Mamy teraz 5 pkt przewagi nad Barsą i spokojnie możemy wygrać tę grupę. Za 2 tyg rewanż w Barcelonie. Pozwolę sobie na własną ocenę zawodników Chelsea:

Hilario- 7+ - poprawny występ, nie puścił żadnej bramki, ale bądźmy szczerzy Barsa praktycznie ani razu nie zagroziła naszej bramce.

John Terry- 8 - dobry w odbiorze, inicjowal akcje Chelsea

Khalid Boulahrouz- 9 - wspaniala gra w obronie, nie dał pograć Ronaldinho. Oby tak dalej

Ricardo Carvalho - 8 - poprawny w odbiorze, praktycznie bezbłędny

Ashley Cole- 8+- zaliczyl asystę i naprawdę dobry występ, zatrzymywal Messiego jak chciał

Michael Essien- 7 - dobry w odbiorze, fatalny w ataku, zmarnowal kilka dogodnych sytuacji

Cloud Makelele- 9 - wspaniale odbiory, najlepszy defensywny pomocnik świata !

Frank Lampard - 8 - walczył, podawal, pomagał kolegom w odbiorze pilki

Michael Ballack- 6+ - nie pokazał za wiele, bardziej asystował w tym spotkaniu, po jego faulach Barcelona miała niebezpieczne rzuty wolne

Andriy Shevchenko - 6 - zmarnowal wyśmienitą okazję i nie pokazal za wiele, 6 za walkę

Didier Drogba 10 ! - Na koniec zostawiłem sobie tego piłkarza, który zapewnil nam 3 pkt. Didier 10 za wspaniałego gol

P.S - to by bylo tyle, mam nadzieję, że ktoś przeczyta tego posta